Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek a könyvemnek...

Szerintetek a könyvemnek wattpadon jó cím az, hogy: Egy másik világ, egy másik élet?

Figyelt kérdés
2017. máj. 22. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miből kellene nekünk ezt tudni?


Nem írod, hogy milyen műfaj, nem írod, hogy eredeti sztori vagy fanfiction, nem tudjuk a történetet, mégis miért várod el, hogy így igazságot tegyünk pont a címe kapcsán?

2017. máj. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Saját sztori ès fantasy tèma. Vègülis egy lányrol szól, aki egy baleset következtèben átkerül egy másik világba.
2017. máj. 22. 09:05
 3/11 A kérdező kommentje:

Itt a link, ha valakit esetleg èrdekel: [link]

Ès aki elolvassa az mondana vèlemènyt róla? Sokat számítana. Negatív kritikát is fogadok, ha normálisan van megfogalmazva. Előre is köszönöm:)

2017. máj. 22. 09:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak az első pér sort olvastam el.


Először is figyelj a helyesírásra. Sok helyen kihagyod a vesszőt. 3. mondat: így nem kezdünk mondatot, vagy hagyd el a mikor szót, vagy alakítsd át az előzővel összetett mondattá.

Az ütközös után leírod, hogy borzalmas látvány volt, de a következő gondolat már a fájdalmakról szól, aztán ugyan abban a mondatban újra a látvány. Sorban írj a különböző érzékelésekről, ne össze- vissza csapongva. Valamint, először a fájdalmat érzi az ember, utána néz csak körül. Ilyen sorrendben célszerű írni. És a többi, és a többi...


Amikor a kérdés első felét elolvastam, fogadni mertem volna, hogy egy tinilány lesz a főszereplő, középiskolás vagy fantasy témával. Egyikkel sincs baj, de minden nap elhatározza valaki, hogy írni kezd valami ilyesmit. Most, te csak egy vagy a sok ezer közül. Tegyél róla, hogy ne legyen igazam.

2017. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*pár, ütközés

Bocsi, telefonról írok.

2017. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat:) örülök, hogy normális kritikát írtál. Ez az első könyvem szóval ebben amit írtál egèsz sokat "tanulhattam". Mègegyszer köszi, hogy írtál.
2017. máj. 22. 15:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem vagyok egy nagy kritikus, de megpróbálok valamit írni azért...


Kezdetben ami szemet szúrt, hogy rosszul használod az idézőjelet.

Nem "idézőjel,,

hanem

,,Idézőjel"



Csak az első fejezetet(?) olvastam el. Én amondó vagyok, hogy az alapötlet egyáltalán nem rossz, nagyon sok izgalmas dolgot ki lehet belőle hozni, ha az ember elég ügyes. Ezért is lenne kár elkapkodni! :) Viszont én ezt a kis szösszenetet elég vázlatosnak érzem. Egy kicsit tartalmasabbnak kéne lennie, összeszedettebbnek, mert ahogy olvastam, teljesen úgy éreztem, mintha az író papír feletti gondolkodását halottam ( olvastam ) volna.


Nekem hiányoznak a részletek kidolgozása, például rögtön a legeleje. Szívesen elolvastam volna, hogy hogy realizálja a környezetét a főszereplő. Milyennek látja az erdőt, és mit gondol,hogy került oda? Milyen érzései vannak? Elég lazán veszi a dolgot. Még ha tényleg egy piszok laza tagról is legyen szó, egyfajta félelem el kell, hogy fogja őt, ez így lenne reális.


Én személy szerint a tagolást is hiányolom. Ahogy változnak a gondolatok, érzések, stb, úgy kéne új bekezdést nyitni. Péééldául itt:


,,Elgondolkodtam, hogy miért pont velem kellett ennek megtörténnie, és hogy most mi a fenét fogok én szülők nélkül csinálni. Az is eszembe jutott, hogy talán én is meghaltam, csak nem fogtam fel. Tudom, nem normális, de örültem volna neki, mert nem lenne olyan nehéz elfogadni, hogy meghaltak.

Fák recsegése szakított ki a gondolataimból. Valami bennem nagyon mélyen azt súgta, hogy fussak, de a lábaim nem engedelmeskedtek, nem bírtam megmozdulni. "



Egyébként, minél többször futom át a történetet, amit írtál, - annál jobban érzem azt, hogy egyáltalán nem lenne rossz ez, csak olybá tűnik, mintha sietnél. Sietnél minél előbb megírni, hogy mielőbb közzé tudd tenni. (Lehet, ez nem így van, ne is vedd sértésnek kérlek, ezek az én, saját érzéseim!) Írni egy nagyon, nagyon izgalmas dolog, viszont nem szabad elkapkodni. Egy picivel több időt szánj rá, mert vannak nagyon szimpatikus elemek a fogalmazásodban, és biztos vagyok benne, hogy az ötletek is dőlnek belőled, csak jobban kéne részletezni őket.


A linket meg betettem a könyvjelzők közé, hogy a többi fejezetet is eltudjam majd olvasni! ;)

2017. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ès örülök, hogy azèrt így is tetszett:) ès köszönöm a kritikát. Azèrt tűnhet összecsapottnak mert sokszor gyorsan leírom amit gondolok, hogy ne felejtsem el, de akkor oda fogok figyelni mostmár erre is:)
2017. máj. 22. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki azt a módszert, hogy mindent, ami eszedbejut, vázlatszerűen leírsz, és ha vége az „agymenésednek” (:D), abból építed fel a történetet. Így nem fogod elfelejteni, ezáltal nem sietsz (vagy legalábbis próbáld meg), s van időd kidolgozni a részleteket.

Én is ezt használom, amikor hobbiból történetet írok, és sok befutott író is hasonlóan dolgozik.

2017. máj. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan azt akartam tanácsolni, mint a # 9-es válaszoló! :) Én az előtte levő hozzászóló voltam.


Ritkán, de én is szoktam írni... Megvannak a magam karakterei, akiknek megvan a maguk élete. Néha teljesen random lejátszódik a fejemben egy - egy beszélgetésük, vagy valami szituáció, esetleg monológ, amit rögtön le is firkantok, és vagy köré építek egy - egy történetet, vagy belefűzöm egy elkezdettbe.


Érdemes lassabban haladni a történetekkel, főleg, ha publikálja is őket az ember, mert a nap, sőt, a hét folyamán olyan sok minden eszünkbe juthat, hogy hajaj... :D

2017. máj. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!