Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírás! Múlt vagy jelen...

Könyvírás! Múlt vagy jelen idő lenne a jobb?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik érné meg jobban? Ti melyik időben szerettek jobban olvasni?
2017. jún. 2. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
múlt
2017. jún. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megmagyarázni nem tudom miért, de én a múltidőt szeretem jobban.
2017. jún. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hát először is sok sikert a könyvíráshoz, szép feladat, hogy nekiállsz ... de véleményem szerint először talán azt kéne tudni, hogy milyen témában, milyen jellegű történetet szeretnél írni, az hogy milyen időben íródik egyrészt ettől is függhet, másrészt nem kardinális kérdés ahhoz, hogy jó könyv legyen
2017. jún. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen mindegy. Egy író mindkettőt tudja kezelni és csak a saját preferencián múlik, melyikben ír szívesebben.
2017. jún. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha ez így felvetődik (egyébként ostoba) kérdésként, érdemes elgondolkozni azon, mennyire tévút az, amire most lépni készülsz: könyvírás.


nem tudom, szoktál-e könyveket olvasni (ha írónak készülsz, nem árt), de ha igen, láthatod, hogy egy sztorin belül általában többféle idősík váltakozik, nem lehet egy könyvet pl. csak jelen időben megírni, mert nyilván tartalmaz múltbeli cselekményeket, visszapillantásokat, flashbackeket is.


nincs olyan, hogy melyik érné meg jobban.


ha a stilisztika és a szerkesztés elemi szabályaival tisztában lennél...

2017. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!