Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Baj, hogyha szórakoztató...

Baj, hogyha szórakoztató irodalmat olvasok? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Én 14 éves vagyok. Újabban megszerettem az olvasást, Agatha Christie könyvei miatt. Ezeket a szórakozató irodalom műfajába sorolják. Ezenkívűl sok embertől hallottam, hogy a szórakoztató irodalom nem művészet és semmi értéke nincs. Másrészt én AC műveit nem tartom teljesen ponyvának, de én nem vagyok hozzá értő.

2017. jún. 22. 22:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az Agatha Christie egyébként is lektűr, tehát igényesen ki van dolgozva nem mint a ponyva. Igen is van művészi értéke.
2017. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Bármit olvasol az fejleszt, van ami kevésbé van ami jobban, de 14 évesen nem is kell Orwellt olvasnod. Ha később is szeretni fogod az olvasást 24 évesen komolyabb témákban fogsz olvasni.
2017. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
62%-os. Mi értelme van annak, ha egy gyerek elolvas néhány szépirodalmi művet de egyben meg is utálja az olvasást mert csak kín neki, mert a témához még éretlen és meg se érti amit olvas? Mi értelme van ennek ha ez miatt soha többé nem akar olvasni mert az első 18 évében tömték a torkán az olyan könyveket amiket utál és nem is fog rájuk emlékezni később se? Inkább olvasson gyerekként irodalmilag értéktelen regényeket, de ezzel megszereti az olvasást és huszonévesen pedig nagyobb eséllyel nyúl hozzá komolyabb művekhez.
2017. jún. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Agatha Christie a műfajában belül már klasszikus... szórakoztató irodalmon belül is vannak kategóriák, és mittudomén, egy Christie-krimi már írási szempontból is ezerszer értékesebb, mint a Szürke ötveny árnyalata.
2017. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!