Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen élmény számítógépen...

Milyen élmény számítógépen könyvet olvasni? Nagyon rontja a szemet? Van aki így olvassa?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon gyorsan elfárad a szemem úgy olvasni, ha könyvet olvasok,és nem is tesz jót a szemnek.

Az alkonyatot olvastam még mikor nem jelent meg magyarul...hát elég kínosan értem a végére:)

2010. máj. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem a legjobb ötlet...:D
2010. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát szokás kérdése.. Pl. aki kocka és alapból is 12 órákat ül a gép előtt, annak nem nagyobb megterhelés, viszont aki kevesebbet gépezik annak nem lesz leányálom!

Én pl. 1 nap alatt simán elolvasok rajta 3-400 oldalt!

a Twilight Saga összes könyvét és a még be nem fejezett regényt 5 nap alatt sikerült elolvasni! :D elmebeteg dolog..

1-1 könyv gépen való elolvasása nem roncsolja annyira a szemet, főleg ha nem erőlteti annyira.. Meg pl. óránként fel kell állni gép elől kimenni a szabadba és tornásztatni a szemet... Én ezt nem csináltam. :D Most csináltatjuk a szemüvegem.. XD Ennek ellenére én még mindig gépen olvasok sokat, mert én imádom a soha ki nem adott regényeket (kezdő könyvírók alkotásaik)


Az élmény: 3 óra után elkezd irritálni, hogy van szemem.. utána már kicsit égető érzés, bevörösödik a szem, olyan 8-10 óra után elkezd kicsit zsibbadni az agyam, utána elég élesen fájni.. A lábam minimum 20x elzsibbad a hátsóm úgy szint, a hátam leszakad..

Viszont az olvasói élmény mindent elfeledtet! :D :D

2010. máj. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

uhh én se szerettem gépen olvasni

én inkább megveszem

meg am is szeretem ha odanézek ott sorakoznak szépen a könyveim :))

2010. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem rontja a szemet, de ha giga kocka vagy, akkor már tök mindegy.. azért szerintem egy könyv akkor ér valamit, ha bármikor előkaphatod, könyv szaga van, lapozgathatod, gyűrődnek a lapjai, megy szét a gerince, behajlíthatod a lapokat.. na szóval érted.. :D
2010. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
egyszerre nem biztos, h el tudsz annyit olvasni, mert megfájdul a szemed. de rövidebb könyveket azért el lehet. Én annyira nem szeretem. Az viszont jó a gépben, h nagyíthatom a szöveget. :) (én sajnos rosszul látok)
2010. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én csak olyan könyvet olvastam gépen, ami tényleg nagyon nagyon nagyon érdekelt... Amúgy nem szeretem, mert úgy érzem kifolyik a szemem... :/ Mondjuk ez attól is függ szerintem, hogy amúgy milyen gyorsan olvasol... Ha gyors vagy, előbb végzel és kevésbé fájdítja a szemed. :D
2010. máj. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kb fél éve kezdtem el. Azóta elolvastam számítógépen közel 30 könyvet. Ami unalmas, azt nem bírom, sétálgatom közben, felállok, abba jojózik a szemem, viszont ami leköt és érdekel, azt egy ültő helyembe is el tudom olvasni gond nélkül.
2010. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát én csak olyan könyvet olvasok gépen, ami a suli könyvtárba nincs meg, és érdekel:) de a könyvtárosunk szerencsére szencáziós és rengeteg új kiadású könyvet rendel :D
2010. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ha félsz, hogy elrontja a szemed, akkor használd a "speakboard" nevű programot, ami röviden annyit tud, hogy felolvassa neked a szöveget (nöi, férfi, gyerek... hangon)
2010. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!