Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Asimov sci-fi univerzumában...

Asimov sci-fi univerzumában miért nincs más civilizáció?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy a Nemezisben van a prokarióta-lény, a zsákutcában azok az izék, a David Starr-ban a marsiak, és az Istenek is...-ben a paralények, de hogyhogy nem találtak űrkorszaki civilizációnak nyomait se?


Bliss tesz egy furcsa utalást valami felsőbb erőre, aki így rendezte a dolgokat, én a Halhatatlanságra gondoltam, de őket legyőzték, munkájuk elveszett. Vagy mégsem?



2017. júl. 20. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Asimov sci-fije alapvetoen az emberekrol szol, a tarsadalomrol, az emberi viselkedesrol, ilyesmikrol, nem a kensavat nyaladzo emberevo idegenekrol. Sokkal tobb benne a sci, mint a fi, ha erted hogyan ertem.
2017. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Asimov biztosan képes lett volna egy békés kultúrát beilleszteni a sorozatába, hidd el, én sem vágyok a savköpködő izékre :D
2017. júl. 20. 08:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, tudott volna frappánsabb magyarázatot is adni. Vay valami elkerülte a figyelmemet?
2017. júl. 20. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

"Asimovot a sci-fijéből hiányzó nemiség és idegen lények okán is kritizálták. Egyszer kifejtette, hogy a földönkívüliektől azóta tartózkodik, mióta pályafutása korai időszakában John W. Campbell elutasította egyik novelláját, mivel a benne szereplő idegen lényeket felsőbbrendűnek ábrázolta, mint az embert. Ekkor határozta el, hogy rosszul sikerült karakterek helyett egyáltalán nem fog idegenekről írni. Az éles kritikákra írt válasz Az istenek is…, amiben idegenek, nemiség, sőt az idegenek nemi élete is megjelenik. Asimov mondta egyszer, hogy minden írása közül Az istenek is… középső részére a legbüszkébb."

2017. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A személyes nézeteit én is ismerem, az a kérdés, hogy megmagyarázza-e az univerzuma bármelyik szereplője a jelenséget?
2017. júl. 22. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Alapítvány trilógia szerintem megmagyarázza, már ha elegendő magyarázatnak tekinthető az a kiinduló pont, hogy a Földről indultak el gyarmatosítani az összes többi bolygót. Hogy tudományosan nézve ez mennyire helytálló gondolatmenet azt nem tudom, de mint elmélet működhet. Ha veszünk egy végtelen nagyságú univerzumot és figyelembe vesszük azt, hogy ennek keletkezésétől a végéig az emberiség milyen rövid ideig létezhet benne, akár az is előfordulhat, hogy egy Földtől mért véges távolságra, adott időben más életforma egyáltalán nem fejlődik, még nem fejlődött, vagy már régen túllépte az emberiség fejlettségi szintjét. Az Alapítvány és Föld is példa lehet erre.
2017. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Apróság, de muszáj megjegyeznem: a Nemezis, a David Starr-sorozat és az Istenek is nem részei az Alapítvány-Birodalom-Robot univerzumnak. A Halhatatlanság felfogható egyfajta 0. kötetnek, de közvetlenül az sem kapcsolódik a sorozathoz, csak Bliss általad is említett kommentje utal rájuk, mint legendára. (Amúgy a Nemezisre is van egy utalás, de arra azt írta valahol Asimov, hogy csak legenda, de "nem történt meg" az ABR világában.)
2017. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kiegészítve a 7-es válaszomat: az Asimov halála után megjelent Második Alapítvány-trilógában van rá indoklás, hogy miért nem találkozott az emberiség más fajokkal, de persze azt már nem Asimov írta.
2020. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmiféle alacsonyabb rendű életformára sincs utalás, én ezt sem értem, miért. Mindenhová a földi flórát, faunát hurcolták szét, vagy annak segítségével terraformáltak.
2022. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!