Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A mostani legtöbb ifjúsági...

A mostani legtöbb ifjúsági könyv főszereplője miért ilyen semmitmondó?

Figyelt kérdés

Például ott az Alkonyat meg a SZJG. Nincs önálló gondolata, egyénisége, "stréber". Ha pedig az író úgy gondolja, olyan női főszereplőt alkot, aki "hú de kemény csaj", akkor pedig olyan érzelemmentes lesz, mint Katniss az Éhezők Viadalából.


Mi a véleményetek erről?


2017. aug. 4. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Alkonyatot nem mondanám már annyira mostaninak, de ez csak kötözködés, bocsi. :D

Ajánlom az Üvegtrón sorozatot. Ebben a főszereplő lány egy nagyon badass karakter és nem semmitmondó.

Vagy ott a Hollófiúk sorozat is

2017. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Mi a véleményem erről? Az, hogy értelmes könyvet olvass. Köztudott, hogy az Alkonyat és az Szjg sem túl khm "igényes" könyv, és hogy nagyon fiatalka lányoknak lettek kitalálva. Az Éhezők viadala pedig azért ilyen népszerű, mert sok fiatal lánynak, akik addig Szjg-t olvastak, újdonság ez a disztopikus világ meg megölni egymást-dolog. Aki már olvasta pl. a Battle Royale-t, annak a könyv nem sokat ad.
2017. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyiket sem olvastam ezek közül, csak az Éhezők viadalát, de hála a barátnőimnek kellően felvilágosítottak róluk. De az utóbbi totális Battle Royale koppintás (azt imádom), szóval nem ilyeneket olvasok, de a korombeliek nagyrésze igen. Tudom, az Alkonyat nem mai, ahogy a Harry Potter sem, de úgy értettem, még most is felkapott. Amúgy George R. R. Martin és Tolkien a kedvenceim.
2017. aug. 4. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy olcsó fogás egy könyv népszerűvé tételére az, hogy egy olyan karaktert írnak főszereplőnek, akivel az olvasók túlnyomó része azonosulni tud.


A Szjg és sok más tini könyv főszereplője egy szürke kisegér, aki egy hercegről álmodozik, és amúgy semmiben sem tűnik ki a tinik közül. És mivel az olvasók 90%-a pontosan ilyen, könnyen azonosulnak vele, és a könyv sikeres lesz.

2017. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. aug. 4. 22:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi választ, így válaszolok. Szerintem azért, mert a mai fiatalság többsége pont az ilyen semmitmondó, felszínes dolgokat szereti. Az SZJG első kötetét olvastam csak, de szerintem nagyon irreális az egész suli a hülye amcsi stílusával, meg hogy mindenki gazdag, a főszereplőnek meg se íze se bűze, olyan semmilyen szegény.

Én olyan gimis történetet írnék, amilyen a valóság is. Lennének szépen 30an egy osztályban, lennének problémás rossz kölykök is, nem csak 8-an lennének és mind gazdagok (persze). Aztán az lenne még, a tanárok le se szarják a gyerekeket, nem ápolgatják a lelküket, 15 évesen a főszereplő érje el egyedül a szembe szélben barátok és Cortezek nélkül, hogy bent maradjon egy nehéz suliban. A jó pasik a ri.bancok seggét fogdosnák, és nem a szürke, könyvmoly kisegerekét. Arról szólna, hogy a főszereplő hogyan találná meg a helyét az életben egy nem hozzá illő közegben, és ehhez azért nyilván több kell, hogy csak és kizárólag vagy stréber vagy érzéketlen kemény csaj legyen.

Csak persze, ezt senki sem olvasná el, mert kellenek a Cortezek meg a mű amcsi közeg :D

2017. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már úgy éreztem egyedül vagyok ezzel a gondolattal a Szjgvel kapcsolatban. Bár végig olvastam az egész sorozatot, nagyon irritáló 😂 én kettő suliba jártam, egy gimi, es egy szakképző, de egyiknel se volt ilyen felállás. Ilyen tipikus amcsis, hogy menők, kockák, nyomik stbstb. Úgy hülyeség ahogy van. De mivel fiatal lányoknak van írva, el nézhető.
2020. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!