Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani egy könyvet...

Tudnátok ajánlani egy könyvet amiben egy írótól, vagy akár többtől novellák vannak összegyűjtve?

Figyelt kérdés
Műfaj mindegy hogy mi, csak horrort ne mert azt nem szeretem (nincs bajom a horroral csak egyszerűen nem az én ízlésem), ja olyan is lehet hogy egy vagy több írótól különböző műfajú novellák vannak összegyűjtve vagy akkor lehetnek úgyanolyan műfajúak is a novellák, és egyénként 16 éves fiú vagyok szóval valami olyan kéne ami nekem való, amúgy hiába vagyok fiú szívesen olvasok romantikus novellákat is, szóval tényleg bármi jöhet a horroral kivűl
2017. aug. 10. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Asimov: Robottörténetek
2017. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TR75 ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire szereted a sci-fit, nekem például nagyon tetszik a Gyilkos idő című válogatás, ami az 1953-as amerikai fantasztikus novellákból válogat, a műfajon belül sok stílusban, a hard sci-fitől a már-már fantasyn át a hangulati darabokig (van időutazós, kolonizálós, felfedezős, még romantikusan szomorú is).

Kir Bulicsovtól a Kettészakított élet. Ez is sci-fi novellák válogatása, de a hangsúly abszolút a szereplőkön van, nem a technikán. Szépek, szomorúak, érdekesek.

Ray Bradbury - Marsbéli krónikák, vagy amúgy bármelyik novelláskötete. Szerintem nincs még egy olyan író, aki ennyire hangulatos novellákat írt (egyáltalán nem csak sci-fiket), igazi régimódi stílusban.

Gion Nándortól a Műfogsor az égből, ez egy egészen terjedelmes novelláskötet novellafüzérekkel, amiknek a szereplői nagyjából ugyanazok. Olyasmi, mint a filmek között a szkeccsfilm; olyan történetek, amiket csak lazán fűzött össze az író, utalgat ugyan visszafelé, de inkább a hangulat és a szereplők fűzik össze őket.

Kurt Vonneguttól a Majomház (Isten hozott a majomházban!), vagy a Hamvaskék sárkány (Vonneguttal megismerkedni szerintem ideális korban vagy - nekem is nagyjából ennyi évesen sikerült).

Schäffer Erzsébet könyvei (nem is novelláknak mondanám őket, inkább hangulatjelentéseknek). Fantasztikusan jókat ír, de talán pont ez a hátránya számomra: nagyon tömény, nem igazán alkalmas arra, hogy "elolvassam" egy-egy könyvét, inkább olyan "előveszem, elolvasok egy-két novellát, aztán elgondolkodom rajta, és félreteszem egy időre".

Nagyon szerettem Kiss Judit Ágnestől a A keresztanya - Szomor Veron történetei című... mondjuk novellafüzért.

Például.

2017. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!