Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ebben az esetben helyes az...

Ebben az esetben helyes az alábbi írásmód?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú, de a lényeg, hogy egy real time-ban futó részben a nézőpontkarakternek van egy felvillanó flashbackje, akkor ha a flashbackhez tartozik szöveg(párbeszéd) is, azt lehet-e úgy írni, hogy egyszerűen a közlést dőlt betűvel kiemelem, és nem alkalmazom a központozás szabályait(gondolatjelek... stb.). Véleményem szerint lehet, hiszen ez nem számít párbeszédnek, hanem olyan, mintha a szereplő gondolata lenne, lévén a mondat nem kerül kimondásra, csakis a nézőpont karakter fejében visszhangzik. Viszont vannak, akik azt állítják, ez nem szabályos, így szeretnék megerősítést nyerni. Kérem, csak olyanok válaszoljanak, akik linkkel alá tudják támasztani érveiket! Köszönöm.

2017. aug. 25. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabályos, én egyetlen könyvben sem láttam még így. Általában minden "flashback-et" külön fejezetbe/bekezdésbe tesznek és az elejére odabiggyesztik, hogy ez most nem a sima történet. Vagy tedd az egészet idézőjelbe, de ne dőlt betűzzél bekezdéseken át, mert 1. nagyon nagyon zavaró 2. ha minden ki van emelve mi az értelme kiemelni?

Dőlt betűzött párbeszéd csak akkor legyen, ha rendes párbeszéd között/belül van, mert ott a hagyományos megoldás már le van foglalva.

Különben a szabályok nem dísznek vannak.

2017. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál, de sajnos kicsit félreértelmezted a dolgot.


Nincsenek teljes bekezdések dőlt betűvel kiemelve. Van egy fejezet real time-ban, amin belül össz-vissz az egész flashback egy kisebb bekezdés, és ezen a bekezdésen belül a flashbackhez tartozó párbeszédek közlései vannak dőlt betűvel kiemelve.

2017. aug. 26. 11:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát egy kisebb bekezdésen belül több párbeszéd is van? Akkor mégsem lehet annyira kicsi az a bekezdés...
2017. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem több párbeszéd, egy dialógus több(négy) közléssel.
2017. aug. 27. 11:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Sőt, nem tudom mennyire nevezhető párbeszédnek, mert a főszereplő csak egyszer szólal meg, akkor is csak kb. rábólint egy közlésre, amúgy beszéd szempontjából elég passzív ebben a flashbackben.
2017. aug. 27. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!