Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri írni wattpadon?

Megéri írni wattpadon?

Figyelt kérdés
Mennyi időt vesz el? Valaki tud adni tippeket?

2017. szept. 1. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Annyi időt vesz el, amennyit rászánsz...
2017. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, hogy mit szeretnél írni! Vagyis inkább miről, de még fontosabb talán, hogy milyen stílusban. A komolytalan, gyengén megírt, sablonos történetű, ékezethiányos, pocsékan megírt, tini szerelmes giccset akarsz írni, akkor a Wattpad-et kifejezetten NEKED találták ki!


Ellenben ha van egy egyéni írás stílusod, drabble-k helyett novellákban utazol, ha van humorod, megtudod csavarni a történetet, értesz a tragikus, vagy a romantikus, (stb) sztorik megírásához, vagy ha legalább csak összefüggően, kerek mondatokban, terjedelmesen megtudsz írni egy kevésbé sablonos történetet, és ezek mellett van önkritikád, és tiszteled annyira az olvasóidat, velük együtt az író "kollegákat", hogy ne ess nekik egy rendesen felépített kritika után - akkor MESSZIRŐL KERÜLD EL AZT AZ OLDALT! Meg az ilyen igénytelen, rohadt hosszú mondatokat, mint amit ide raktam most. :D


A Wattpad profilod elkészítése pár perc, ha nem totojázol a felhasználónéven, és a profilképen. Illlletve a feltöltés sem lehet olyan hosszú idő, nem tudom, mert nem wattpadozok. VISZONT! Ha magára az írásra értetted azt, hogy "mennyi időt vesz el", akkor én amondó vagyok, hogy ne fogj bele. Az írás egy hobbi, a hobbik pedig időigényesek.

2017. szept. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Mivel nem vagyok benne biztos, hogy pontosan mire értetted az időigényt, nem akarok beléd kötni, sem felhasználni nem kevés cinizmusomat. Azt viszont tudnod kell, hogy a Wattpad nem olyan, mint egy play áruházas játék, hogy bárki letöltheti, aztán csak úgy minden előzmény nélkül feltölt egy fejezetet. Nem. Az írás része, amit örömet okozó hobbiként kéne felfogni, tengernyi időt követel magának. Sajnos, rengetegen elvesznek a tömegben, és gyakorlás/tehetség nélkül ők is elkezdenek pötyögni valamit. Bugyuta szórakozásként fogják fel az írást, és nem is a könyvük a lênyeg, hanem a jól megszokott írói rizsa,amit minden fejezet után odabiggyesztenek. A legtöbb népszerű író igénytelen fanfictionok, illetve egy Just mi thoughts című baromságokkal teletűzdelt könyv "büszke" írója. Képzelheted, mily' felemelő olvasni a 20. perverz Harry Stylesról, aki összejön egy átlagos csajjal.

Az igazi művészetek teljesen belevesznek az undorító szextörténetek dzsungeljébe, ennek ellenére, az első válaszoló véleményét megcáfolva, igen is vannak profin humoros, tehetséges, igényes írók a magyar watty közösségében. Ha neked is van egy jól megtervezett, átgondolt ötleted, és van gyakorlatod/tehetséged hozzá, örömmel várunk Téged, mi, ezer éves wattysek. :)


Ha gondolod dobj meg egy linkkel a sztoridról majd :)

2017. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Mindig elgondolkodtatnak ezek a végletekig negatív vélemények. Pontosan ugyanannyi pocsék 'művet' találhatsz ezen az oldalon a sok jó között, amennyi rossz minőségű árut a polcokon, vagy amennyi hülyét egy száz fős csoportban. Ilyen a világ. Te meg eldöntöd, melyik oldalra figyelsz. Perverz Harry St. engem sem villanyoz fel, pláne hibás nyelvtannal, de nem kötelező elolvasnom, God bless! :D


Az első kérdésedre a válasz: akkor éri meg, ha arra vágysz, hogy a történetednek legyen némi közönsége, és visszajelzést kapj. Ha kiadásban gondolkozol, akkor nem ajánlom, ez nem az a hely, ahol ajánlatok repkednek. Egyébként, én élvezek ezen az oldalon írni, és szerencsére, egy kis keresgélés után, találok olyan történeteket, amiket akár a könyvespolcra is tennék. :)


Mennyi időt vesz el? Ha van ötlet, ihlet, és dől belőled a szó, akkor sem kis idő, mire megírsz egy kellően hosszú és jó fejezetet. Úgy nehéz válaszolni, hogy nem tudom, mit szeretnél, de pl. heti 4-5 edzés és munka/suli mellé én már nem tudnám bepréselni.

2017. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Drágám, voltál már fent valaha wattpadon? Gondoltad már úgy, hogy na most olvasnék egy jót, és szétnéztél a romantikus kategóriában?

Nos, ha igen, akkor nem igazán értem, hogy mi a problémád a véleményemmel kapcsolatban.

A könyvtáramban kilencven könyv gyűlt össze hét hónap alatt, úgy, hogy minden történetet beleraktam, ami kicsit is megfogott. Ehhez képest az undorító, tízévesek által írt erotika, meg a színészeket bemocskoló ff. kategória minden NAP több TUCAT ilyen könyve tol az arcomba. Nem kell olvasni, ha nem tetszik? De mit csináljak, ha szinte csak ilyen van?

Figyelj, tiszteletre méltó, ha téged ez nem zavar, van türelmed hozzá, viszont sokak számára igencsak zavaró, hogy napokba telik találni egy jó sztorit. EZ miatt érkeznek negatív vélemények, drága.

A könyvesbolttal ugye csak vicceltél? Nyilván ott sem kincs az összes köyv, vannak igénytelen magánkiadások, de... Könyörgöm, ott minden kiadványt százazor átnéznek, kritizálnak, és javítanak kiadás előtt. Igen, ez wattpadon nyilván nem lehetséges, viszont ha lennének normális moderátorok, sok mindent megoldhatnának. Ismered a Merengőt? Érdekes, ott meg lehet ezt csinálni, mindenki komolyan veszi.

Egyébként meg, hiába próbáltál olyan egyedit szólni, Te is csak ugyan azt mondtad mint én. Vannak jó írók, nem igaz, hogy nincsenek, néhány könyv konkrétan kiütötte nálam a csoda - mérőt. De nehéz megtalálni őket.

Hozzád hasonlón nem mocskoltam a wattpadot, hálás vagyok, hogy létezik, csak a kivitelezés néha dühkönyeket csal a szemembe. Ez van.


#píszendláv

2017. szept. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Písz end láv, és egyébként nem a te kommentedre reagáltam, hanem a másikra, csak nem jeleztem a számot. Ezért elnézést! :)
2017. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát jó, de utaltál benne az én véleményemre is (Harry Styles) Meg egyébként az előttem szóló véleményében is van valami. De azért örülök, hogy normális hangnemben reagáltál :)
2017. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!