Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyhogy vannak letölthető...

Hogyhogy vannak letölthető könyvek pdf-be, ha ennyire kevesen használják ezt ki?

Figyelt kérdés

Én szoktam kapni könyveket e-mailbe is mástól, tehát felrakja a google fiókjába, és megkapom tőle a hozzáférést, csereberés oldalon is lehet olyat, hogy elkérem a hirdetett könyvet és elküldi pdf-be stb..

De ha kérdezek valakit, aki olvas, és mindig esküszik rá, hogy ő megveszi, vagy kölcsönzik, de ha erre ennyire nincs kapacitás, miért léteznek ilyen oldalak?

Ide hosszú lenne a linkelési listám, ha felsorolnám mennyi netes oldal reklámoz pdf könyveket, amiket 2 kattintással le lehet tölteni.

Ti sem szoktatok sosem?

Nem minden könyv elérhető, de nagyon nagyon sok jó!

Aki sokat olvas, annak pedig eleve több tízezrekbe lenne az olvasása havi szinten.

Ez egy ilyen vélemény kutatás.


2017. szept. 24. 18:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Rogadt sokan olvassák ezeket a kalózmocskokat. Legalább normális e-könyvet olvasnának egy arra szolgáló olvasón, de nem ők pdf-et olvasnak monitoron vagy mobilon.

És létezik könyvtár is, nem csak bolt. Kölcsönözni is lehet a könyveket nem csak kalózkodni.

Az e-könyvek árai pedig jellemzően olcsóbbak a fizikaiaknál.

2017. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%

Egészen más hangulati különbsége van egy könyvnek, egy ebooknak, meg egy lefényképezett-scannelt dokumentumnak a monitoron. Arról nem beszélve hogy te itt az illegális megosztást propagálod.


Más jellegű példa amit említeni tudok: évekig (5+) nem volt tévém és mindig a monitor előtt a széken ülve néztem a sorozatokat. Mióta van tévém és kényelmesen lehet követni őket teljesen más minőségi szintet képvisel. Pedig ez csak ülsz és nézed. Amúgy próbáltam már pdf-et monitornál olvasni és rendkívül kényelmetlen. Nyilván ha azt nézed hogy a lopott könyvért nem fizettél semmit és cserébe olvashatsz, úgy viszonyításképpen a képernyőt is elviseled.

2017. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
MEK.hu teljesen legális.
2017. szept. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Rogadt sokan olvassák ezeket a kalózmocskokat.'


Szerintem is, csak a környezetemben nem mondják meg, én pl szeretek így hozzáférni, szeretek olvasni gépről is, mert így is tanulok, és igen vannak vehető könyvek is, de van ami teljesen ingyenes.

Ezzel én teljesen úgy vagyok, hogy mások a zenét, filmet is letöltik, és itt sokkal nagyobb az arány, mint az a pár ember aki olvas, és amúgy nálunk nincs könyvtár sem, csak a városba, de ez nem is kifogás, tulajdonképpen ahogy valaki írta, kényelmes.

Ha ajándékot kapok, akkor kézzel fogható könyv formájában, mert tudják, hogy szeretek olvasni.

Köszönöm a véleményeket!

2017. szept. 24. 19:51
 5/22 A kérdező kommentje:

és szerintem valamiért a többi ilyen oldalt sem törlik, nem a torrentre gondolok, hanem ahova felrakják a könyveiket.

Pl: Móni könyvei, és pdfbe letudod tölteni, vagy ahogy elkérem egy oldalon a másiktól a könyvét, mert neki meg van, és én is elolvasnám.

Így kaptam egy lánytól meg a webhelyét googlén, ahol több mint 500 könyve fent van, teljesen legális így is, adott hozzáférést, olyan mintha kölcsön adta volna a könyveit.

2017. szept. 24. 19:53
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Ez egyáltalán nem legális a megosztó részéről. Te ingyen letöltheted, valóban. Ő viszont engedély nélkül nem terjeszthetné senki művét.


Csak addig nem törlik amíg valaki nem fogja a fáradságot venni és jelentgetni ezeket az oldalakat. Az hogy elérhetőek nem azt jelenti hogy legálisak is. Csak még nem törölték őket.

2017. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

. Ő viszont engedély nélkül nem terjeszthetné senki művét. '


Érthető persze, ilyenek a felvett mozis filmek is, amik haláli rossz minőségűek :D

Szoktam is csodálkozni, hogy nem félnek, hogy egyszer számon kérik rajtuk?

Azt a gooogles fiókos oldalt lehet nem lehet ilyen könnyen mint a fent lévőket, mert nekem is külön e-mail kérésbe adta meg, és kérte ne terjesszem.

2017. szept. 24. 20:08
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Elbeszélünk egymás mellett az elméletről és gyakorlatról. Tény hogy tilos, megint más dolog hogy ez senkit nem érdekel. Attól még illegális marad akárhogy csavarod a mondatot. Az pedig hogy könyv, zene, film vagy más, ugyanúgy és egyenlően nem terjeszthető, itt egyenlőségjel van közöttük és nem rangbeli különbség hogy a lopott könyv hasznosabb mint a lopott film.
2017. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

. Attól még illegális marad akárhogy csavarod a mondatot. Az pedig hogy könyv, zene, film vagy más, ugyanúgy és egyenlően nem terjeszthető, itt egyenlőségjel van közöttük és nem rangbeli különbség hogy a lopott könyv hasznosabb mint a lopott film.'


Nem, nem beszélünk, totál egyetértek, csak arra akartam kilyukadni, hogy (bár lehet csak mert zenéknek , filmeknek nem nézek utána, és nem teszek fel kérdést), de nagyobb hangsúlyt fektetnek.

Ha én letöltöm a könyvet, mint pl itt is, idemondják, de az összes embernek van a telefonján zene, amit a legelső mp3-as letöltésből töltött le, tehát értem amit mondasz, és egyetértek veled, csak én a kérdésem alatt úgy érzem, 'dühöngenek', de nem ez a legjobb szó rá, amiatt, hogy vannak akik letöltik.

Ez olyan dolog, hogy attól mert valaki emiatt mérges másra, ugyanúgy letölti, zenét, filmet is, és az mégis normálisabbnak van feltüntetve

Mikor beszélek róla is, hogy így olvasok, megvannak lepődve, de közben az új kört mert leszedik torrentről :D

2017. szept. 24. 21:00
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Én azért nem olvasok pdf-et, mert az epub jobb. Preferálom a vásároltat az illegálissal szemben, de néha a boltnak nincs terjesztési joga ehhez a régióhoz.
2017. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!