Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Időről idöre ingyenessé...

Zoltan Szeman kérdése:

Időről idöre ingyenessé teszem egy-egy könyvemet (ebook) és minden alkalommal őszinte értékeléseket kérek az olvasóktól. Több tucatnyi letöltés és mindössze 5, azaz öt, visszajelzés érkezett hónapok alatt. Nem értem, hogy miért?

Figyelt kérdés

2017. szept. 30. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki letölti, és nem olvassa el, van, aki csak beleolvas, van aki elolvassa, de nem akar írni róla.

Ha megnézed az online történet megosztókon is átlag 100-200 letöltésre jut egy szöveges értékelés.

2017. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Ezek szerint, figyelembe véve a statisztikát, még talán szerencsésnek is érezhetem magam...
2017. okt. 1. 01:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bétáztass inkább. Abból több hasznos véleményt és észrevételt kapsz vissza.
2017. okt. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen stílusú a könyv?
2017. okt. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1.A Béta véleménye nem jelenik meg a könyv/kiadó weboldalán

2. Ami talán jobb is, mert a Béta általában hibakeresésre specializálódott. Kicsit hülyén nézne ki, az olyan komment, mint például: "Vesszőhibáktól hemzseg, van benne jópár elütés, az X mellékszereplő karaktere gyenge etc."


Hogy mondjak egy hétköznapi példát. Lehet, hogy te jól vezetsz, soha nem okoztál még balesetet és az emberek biztonságban érzik magukat, ha te vagy a volánnál. De mégis, egy vizsgabiztos -ez a Béta - az első öt perc után megbuktatna.


Amúgy a műfaj főként sci-fi, és pár low-fantasy.

2017. okt. 2. 01:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Jó, hát azt nem írtad, hogy pontosan milyen jellegű visszajelzést szeretnél. Én tudom jól, hogy mit csinál egy béta (szoktam én is bétázni), de őt is meg lehet kérni arra, hogy csak a benyomásait mondja el a műről, és ne hibát keressen benne. De az tény, hogy a béta csak neked dolgozik, nem nyilvános véleményt ír. Te viszont a nagyközönségtől várnál inkább tetszés- vagy nemtetszés-nyilvánítást. Az meg ugye úgy megy, ahogy az első válaszoló írta. Hacsak nem valami eget rengető sikerkönyvet írtál, akkor ne várj túl sok spontán visszajelzést.
2017. okt. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem határoztam meg pontosan, miféle visszajelzést várnék, ezért elnézést kérek. Hadd fejtsem ki egy kicsit bővebben. Minden helyen, ahol közzétettem, az ingyenes letöltési lehetőséget, egyben kértem, hogy jelezzenek vissza az olvasók, ez volt az egyetlen kérésem. (Jelzem, ők szavazhattak előtte, hogy melyik könyv legyen ingyenes.) Amit szerintem bármely szerző nehezen emésztene meg, amikor teljesen grátisz osztogatja az irományát és még kifejezett kérés - szinte könyörgés - ellenére is olyan érzése van, mintha egy fekete lyukba dobálta volna az 'ingyenpéldányait'. Igazad van, Béta is tud csak olvasói szemmel véleményezni. Különböző fórumokon kerestem ilyen próbaolvasókat és két hónap alatt három ember jelentkezett. Abból is az egyik már eltűnt... Öszintén kérdem, ez nem elég ok az értetlenségre? Különösen, hogy a barátoknak, ismerősöknek tetszettek az irományok... Mondjuk, pont ezért nem jók Bétának, mert többé-kevésbé elfogultak...
2017. okt. 2. 06:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Letölti, lassan olvas, elfelejti, elfelejt visszajelezni, fél őszinte véleményt mondani, "én ilyet nem tudok" stb. Nem tudjuk, milyen stílusúak a már feltöltött vélemények, mennyire nyilvánosak, mennyi látszik az eddigiekből, mennyire anonim. Sokakat visszatart, ha nyilvánosan a saját nevükkel kell vállalniuk a véleményüket. Egy névtelen, egykattintásos (pl. csillagozás) módszer valamit segíthet az értékelési hajlandóság növelésében, de ne várj tőle csodát. Vagy adj lehetőséget nem nyilvános értékelésre, esetleg tedd anonimmá, ha eddig nem volt az. Kösd össze a Moly.hu-val, vagy hasonló felülettel (ott eleve azért megy az ember, hogy értékeljen). Adj motivációt az olvasónak az értékelésre: logikusan nem írathatsz alá vele egy szerződést, hogy olvasás után értékel, de pl. csak azok szavazhatnak a következő ingyenes könyvre, akik az előzőre adtak értékelést? (Ha kivitelezhető.) Vagy csak azok tölthetik le azt a könyvet stb. Ez ugyan sok fals értékelést fog dobni...

Más módszer, ha regisztrálni kell a kiadó oldalán, akkor azt könnyítsd meg. Nem lehetetlen, hogy többen tudják letölteni a könyvet, mint ahányan ténylegesen értékelést tudnak elhelyezni. Regisztrálni két mondanért kevés ember szeret, de ma már nem nehéz bekötni pl. a Facebook/Twitter/Google felhasználót az oldalba (OAuth a kulcs). Ha ilyen mértékben nem tudod alakítani az oldalt, akkor valami módszer kell, amivel ez megkerülhető (FB oldal a könyvnek?).

A másik, hogy egy felhasználó/IP egyszer töltheti le a könyvet, vagy többször is? És ezt külön letöltésnek számolja az oldal? Mert több tucat letöltlés tartozhat akár kevés valódi személyhez is, ha én a munkahelyemről ránézek, csekkolom, hogy letölthető, de nem mentem a könyvet, megnézem mobilról, oké, onnan is letölthető, majd hazamegyek és az otthoni gépre letöltöm, az három "leetöltés", de egy valódi. És akkor lehet, hogy elvesztem a könyvet olvasás közben, újra letöltöm, ha több formátum van, akkor mindet letöltöm, de csak egyet olvasok stb. És akkor az automata botokról (Google!) még nem is beszéltünk. Nem lehetetlen, hogy a több tucat letöltésed valóban 5-10 emberhez tartozik.

2017. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, rengeteg infót adtál és rengeteg kimondatlan kérdést is tettél fel egyben. Megpróbálom dióhéjban összeszedni.

1. Az irományaim a Kobo weboldalán találhatók,

2. Nem kell nevet megadnia a kommentelőnek, csak ha akar

3. Névtelen csillagozással is lehet értékelni, szöveges értékelés nem kötelező

4. Bárki értékelheti, akármelyik letöltött könyvet elolvasás után, vagy akár közben is, tehát nincs megkötés

5. A regisztráció a Kobo weboldalán történhet létező Facebook vagy Gmail cimmel is.

6. A 'ránézek' - 'letöltöm' - 'többször letöltöm' dologban nem vagyok teljesen biztos, szóval ebben talán igazad lehet...

7. A Moly.hu val még leginkább csak ismerkedek, de regisztráltam, karcoltam, etc.

2017. okt. 2. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!