Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha a hangoskönyvet hallgatom...

Ha a hangoskönyvet hallgatom a köny elolvasása helyett, akkor ugyanúgy bővülhet a szókincsem, vagy egyáltalán?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. A hallott szó is szó.
2017. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor olvasás helyett nyugodtan hallgathatom a hangoskönyvet? Nem másért de szeretnék műveltebb lenni, de az olvasás nagyon lefárasztja az agyam, van hogy többször kell elolvasnom egy egész mondatot/bekezdést mert annyira nem tudok összpontosítani. A helyesírásom az majdnem tökéletes, szóval szimpatikusabbnak tartom a hangoskönyvet, mert sokkal hamarabb betudnék fejezni egy könyvet ezzel a módszerrel. Mi a véleményetek?
2017. okt. 15. 19:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenképen érdemes olvasni is megtanulni és szövegértelmezést gyakorolni... mi most csesztünk rá, hogy élettársamnak nincs szövegértelmezése, 100.000 ft-t buktunk, mert aláírt egy szerződést amit nem értett...

De egyébként igen a hangoskönyv is jó, én munkában szoktam hallgatni... és ha pl belefitsz egy sorozatba, amiről kiderül, hogy még nincs befejezve hangoskönyvben, úgyis rávesz, hogy olvasd el :D

2017. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha hangosan kell felolvasni valamit mások előtt, akkor tökéletesen folyékonyan feltudom olvasni, hanglejtésre is odafigyelek. Szövegértelmezésem is jó. Csupán annyi a bajom hogyha hobbyból olvasnék egy könyvet, vagy hogy 10 oldal után belealszok, pedig érdekes, vagy sokszor egy órába telik elolvasnom 10-15oldalt. Idő megspórolás miatt hallgatnám a hangoskönyvet és csak arra lettem volna kíváncsi hogy ugyanannyira fejleszti-e a szókincsemet mint ha csak simán olvasnék:)
2017. okt. 16. 18:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha gyakorlott vagy és jól olvasol, akkor 1 óra alatt lepörög 60-80oldal is... az igazán megszállottaknak több is.
2017. okt. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem, 5-10 percbe szokott kerülni 1-2 oldal
2017. okt. 17. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nehezedre esik öszpontosítani akkor érdemes többet olvasni, hogy javítsa a koncentrációs képességed és persze a való életben is sokszor jól jön ha nem több perc elolvasni egy oldalnyi szöveget. Nem lehet, hogy diszlexiád van?
2017. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi kényelmes dolog nincs az ember életében, ami hosszú távon ne válna kárára.
2017. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hangoskönyv szerintem max arra jó, hogy "elolvasd" azt amit amúgy képtelen lennél... pl kötelező olvasmányok, ha mázlid van, profi színész olvassa fel és olyan "könyvélményt ad" hogy hiába utálnád a könyvet onnantól a kedvenceid közé sorolod... Kern András meg az üvegtigrises fickó na ők olyan hangoskönyveket csináltak, hogy minden szereplőnek külön hangja, jelleme van...

Pl 14 karátos autót tudom javasolni, zseniális...

2017. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Biztos, hogy nem. Ha olvasod és találkozol egy idegen szóval, akkor megállsz és utánnakeresel. Ha csak hallgatod, akkor simán átsiklasz rajta.
2017. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!