Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvesboltban hány éves...

Könyvesboltban hány éves könyveket árulnak maximum? Vagy nem ezen múlik?

Figyelt kérdés

Ma vásárolni akartam egy 2010-es könyvet, elég ritka, szerintem kevesen is ismerik, és azt mondták, hogy csak az antikváriumukból tudom megrendelni internetről. Kb hány éves könyvek vannak a polcokon?

Ide kapcsolódóan kérdezném továbbá, hogy alsó hangon hány éves könyvek kerülnek antikváriumba?



2017. dec. 22. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Hat a legtobb max par eves, vagy nagyon friss. De vannak regebbi konyvek is egy-egy sarokban, pl a Hobbitot is lattam valamelyik ismert boltban, pedig az '37-es. De a zome par eves max szerintem.
2017. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet találni viszonylag régebbi könyvet is könyvesboltokban, én többször is vettem ilyeneket (már rég lement a "premierjük"). Ezek vagy egy sarokban kuksolnak, vagy a raktárban.

Antikvárium pedig, tapasztalataim szerint, nem kor alapján ad-vesz könyveket. Ott meg simán vannak új, vagy csak pár éves könyvek is a régiek mellett.

2017. dec. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ.

Pl. egy adott könyvből készült -e több kiadás. (Pl. A kötelező olvasmányok: Kb évente van belőlük új kiadás, hiába írta Petőfi a verseit 200+ éve, évente kiadják a verses köteteit, VAGY ha van egy könyv, ami bestseller lesz és az első szériát elkapkodják, de van rá kereslet akkor a kiadó újra legyártja 2., 3. ... kiadásban.) Ezek a könyvek jó eséllyel évekig elérhetőek a boltokban. Időnként változhat a borító is akár, pedig a tartalom ugyanaz. Főleg ha a kiadás joga más kiadóhoz került azóta.

Viszont, ha a keresett könyved nem volt akkora sláger a kiadás évében, jó eséllyel csak egy kiadás készült belőle, ami már elfogyott és nincs belőle utánpótlás, vagy annyira nem kellett senkinek, hogy a bolt is antikvárba tette. Ezért kapható csak antikváriumban.

Ugyanez a helyzet, ha egy könyvből kifejezetten a 2010-es kiadást keresed, mert mondjuk a 2013-as más borítóval került kiadásra és neked az első jobban tetszett.

2017. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!