Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter, azon belül...

Harry Potter, azon belül Piton kérdés?

Figyelt kérdés
Nos, a könyveket olvasva mindig fennakadtam azon a ponton, hogy Piton kedvenc diákja Draco Malfoy volt. Az nyilvánvaló, hogy szerencsétlen Harryt utálta, mint a sz@rt, mert úgy nézett ki mint az apja :D De nagyon jól ismerte a Malfoy családot, miért a Malfoy gyerek lett a kedvenc amikor tudja nagyon jól, hogy mekkora sz@rházi famíliából származik? :D Ráadásul ő is folyamatosan szidja a sárvérűeket stb. ami Pitonnak egy fájó pont lehet Lily miatt. Szóval? Mi a véleményetek? :D

2018. jan. 7. 13:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
Látom, nem érted... mindegy, mi megpróbáltuk.
2018. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
49%
Én úgy tudom, hogy Piton Draco keresztapja volt. Akár innen is eredhetett Piton kivételezése Dracoval.
2018. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Wtf??
2018. jan. 30. 22:15
 14/21 anonim válasza:
100%

[link]

A "családja"-nál ott van, hogy "Perselus Piton (keresztapa)" ;)

2018. febr. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%
Én a Harry Potter 7. könyvéből úgy tudom, hogy Piton jóban volt Lucius Malfoy-jal. Legalábbis emlékszem egy olyan részre a "Herceg meséje" című fejezetből, hogy Lily Evens kérdőre vonja Pitont, hogy miért barátkozik olyan alakokkal, akik nyíltan halálfalók akarnak lenni.. ezt bizonyítja az is, hogy később Piton valóban Lucius egyszülött fiának keresztapja lesz. Ekkor ugye ők mind a ketten Voldemort oldalán álltak. Rá kb. 1 évre ölte meg Tudjuk Ki a Potteréket, és vesztette el az erejét. Hogy utána Piton tartotta-e a kapcsolatot a Malfoy családdal, azt nem tudom.. viszont a könyvből, legalábbis a 6. részből (talán még a filmek is ábrázolják..) Draco a sértegetésen és kegyetlenkedésein kívül nem volt igazán gonosz, inkább csak a családja, főleg az apja hatására cselekedett, félelemből. Az én véleményem, -ami talán logikus is-, hogy Piton látta mind ezt, és talán kicsit még magára is ismert a fiúban. Egyébként Draco apai nyomásra tett rossz cselekedeteit az is mutatja, hogy a Nay Úr halála után mugli születésű lányt vett feleségül, ellent mondva minden addigi tanításának, és igazolva azt az állítást, hogy Piton átlátott Draco gonoszkodásai alatt. Ki van ez találva gyerekek.
2018. márc. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Astoria Greengrass aranyvérű, de ezt leszámítva tökéletes az okfejtésed (számomra) :D Köszönöm a hasznos válaszod!!! Ebben van ráció tényleg!!
2018. márc. 24. 16:14
 17/21 anonim válasza:
100%

Én ezt egy 2015. aug. 8-ai cikkben olvastam a Starity oldalán, így nem tudom mennyire megalapozott az állítás, de a szerkesztők összeszedtek 21 érdekességet, amit az írónő csak később árult el.


Ez az egyik:

Draco szülei ki nem állhatták a fiuk feleségét. Habár a könyvben történtek alapján sok olvasó arra következtethetett, hogy Draco végül Pansy Parkinson mellett állapodott meg, valójában Astoria Greengrass lett a felesége. A fiú szülei, Lucius és Narcissa Malfoy azonban a legkevésbé sem kedvelték a nőt, mert az nem volt aranyvérű. "A családi összejövetelek így meglehetősen fagyos hangulatban teltek" – árulta el Rowling.


Mindenesetre örülök, hogy segíthettem. :)

2018. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

[link]

aranyvérű, de Dracoval együtt hátat fordítottak az eszméknek és normálisan nevelik Scorpiust :D :)

2018. márc. 29. 11:17
 19/21 anonim válasza:
Eut jó tudni! :) Kár, hogy Astoria olyan fiatalon meghalt.
2018. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%
Piton nem volt Draco keresztapja. A könyvből nem derül ki,szerintem interjúba sem mondta Rowling. A Wikipédia hazudik.
2018. jún. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!