Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok mondani egy kis...

Tudnátok mondani egy kis könyvkiadót?

Figyelt kérdés

Elkezdtem írni egy regényt, amit ki is szeretnék adni, viszont nem tudom hol adnak ki amatőr által írt regényt.

És az életkor milyen befolyással van a könyv kiadására? Én személy szerint 14 éves vagyok, de ha a törvényes gondviselőm akarná kiadatni, viszont az én nevemben az érvényes lenne?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 12. 22:10
 1/7 anonim válasza:

Vannak könyvkiadók, akiknek el lehet küldeni a könyved nyersanyagát és, ha látnak benne fantáziát akkor felajánlják, hogy kiadják, de a legtöbb esetben pénzért cserébe. (nem pici összegekről beszélek).


Egyik ilyen itthon az Underground könyvkiadó.

Korod sztem mindegy, ha családod is melletted áll ebben és megoldjátok a dolgot.

Azt tudjad, hogy miután minimum 100.000 -es nagyságrendben fizetsz azért, hogy kiadják, nem kapod meg a könyv teljes bevételét, a legtöbb esetben ilyen 10-40% a max., amit megkapsz utána és általában évi max. 2 alkalommal van elszámolás és kifizetés feléd.

De az évi 1 alkalom a megszokottabb.


Másik lehetséges út, és akkor a nyomtatás költségein kívül tiéd az egész bevétel a könyv után, ha kinyomtattatod egy nyomdában, majd te terjeszted pl.: honlapon keresztül.


Vagy ugyanígy nyomdában kinyomtattatod és aztán a kész könyvvel bemégy könyvesboltokhoz és azt mondod szeretnéd, ha lenne hely náluk a könyvednek és cserébe x %-ot fizetsz darabonként érte.

Még ez is jobb, mint a könyvkiadókon keresztül. Mert ott alig látsz a te munkád jövedelméből valamit.

2018. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Ha ki szeretném nyomtatni, akkor még a könyv borítóját is megcsinálják, vagy azt hol kell megoldjam?
2018. jan. 13. 15:15
 3/7 anonim válasza:

Szia az iménti válaszoló vagyok:

A könyvborítót meg lehet terveztetni képtervezőkkel, akik ilyen területtel foglalkozó számítástechnikai szakemberek, azt hiszem látványtervezők vagy valami ilyesmi a nevük, de ez nem biztos.

Egy a lényeg számítástechnikai szakemberek, akik képeket terveznek.készítenek.

Ott elmondhatod, mi a borítóval az elképzelésed, csak el kell mondanod, hogy ez egy könyv borító lesz. (méretek miatt).


És utána ezt viszed a nyomdába, hogy ezt akarod a könyv borítójának.

Ennyi, ja még annyit, hogy azért a nyomdai verzió se 1-2 ft.

Ott általában 1000 példány a minimum nyomtatható.

Az után nyomás alku tárgya, ha vagy olyan szerencsés, hogy elfogyik a kész könyv "adagod".


Majd azért írj, mizu.

2018. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben, nagyon köszönöm! Úgy döntöttem neten keresek egy nyomtató céget ahol külön könyvet is lehet kérni, akár kis példányszámban. Először az alap 8db ra gondoltam, hogy beviszem egy boltba s meglátom mennyire viszik. Ha nem akkor írok egy weboldalt amin rendelésre elkészíttetem. Az oldal: [link]

Vélemény?

2018. jan. 13. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Az Undergroundnál van igény szerinti nyomtatás is. A 15 ezer forintos kezdő csomagban talán benne van a borító is.


Nézd meg az Underground KIadó honlapját, részletesen leírják. Ott van a boltjuk is, meg lehet nézni a kiadott könyveiket is.


Ha mást nem, sokat tanulhatsz, amíg elolvasod, hogy ők hogyan csinálják.

2018. jan. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Így van 1. és 2.válaszadó vagyok. Jó az underground is. Én is ezt írtam.

De jó ötlet ahogy leírtad a könyvesbolti tesztelést.

2018. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jól írsz, ingyen is kiadják, és fizetnek neked érte, kortól függetlenül

A Vörös pöttyös könyvek kiadója ezt csinálja, nézd meg az Aranymosás oldalt, ott minden évben van ilyen pályázat.

2018. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!