Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Zabhegyező című regényben...

Zabhegyező című regényben Holden hogy iszik viszkit szódával? Összekeveri?

Figyelt kérdés
2018. jan. 19. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,szokták, miért, milyen egyéb lehetőséget tudsz elképzelni?
2018. jan. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Külön pohárból?
2018. jan. 21. 10:42
 3/8 A kérdező kommentje:
És mennyi a keverési arány?
2018. jan. 21. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyi a lényeg, hogy öntesz a pohárba whiskeyt (meg nem mondom neked mennyit, én nem iszom whiskeyt) és tetszés szerint felöntöd szódával. Olyan ez, mint a fröccs, mindenki más arányban szereti.
2018. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A könyvből idézek "Whiskyt kértem szódával, és mondtam, hogy ne keverje össze."
2018. febr. 4. 20:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha már összeöntik nem mindegy hogy összekeverik-e?
2018. febr. 4. 20:01
 7/8 anonim ***** válasza:
ennyire nem értek hozzá, mint mondtam nem iszon whiskeyt, de gondolom ha nem keverik, csak öntik, akkor máshogy keveredik...
2018. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Phoney ***** válasza:

Az eredetiben konkrétan egy whisky-szódát kér, amit nem igazán lehet úgy értelmezni, hogy nincs összeöntve.


„I ordered a Scotch and soda, and told him not to mix it”


Amit az amerikaiak isznak Scotch and soda címén, azt normálisan jégre töltik, és utána röviden megkeverik. Erre utalhat a "not to mix it", hogy ne keverje meg. (De esetleg azt is jelenthette, hogy akkor jeget sem tesznek bele.)


Az arány változó, de olyan 3–6 cl skót whisky lehetett egy 2,5-3,5 decis pohárban szódával felöntve, talán jégre töltve.

2018. febr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!