Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok egy jó könyvet a...

Tudtok egy jó könyvet a Ptolemaida Egyiptomról?

Figyelt kérdés
Magáról az ókori Egyiptomról számtalan könyv van, de engem kimondottan Nagy Sándor hadvezérének és annak utódainak a ténykedése érdekel VII. Kleopátrával bezárólag. Tudtok ilyeneket?

2018. jan. 31. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Regények vannak, pl. McCullogh Róma sorozatában. (Róma első embere, Fűkoszorú, Caeser háborúi, Caesar asszonyai stb.). Annyira összefonódott Róma és a Ptolemaidák története. Egyébként mindkét birodalomban napi szinten mentek a gyilkosságok, a hatalmi harc, ez csak Kleopátra halálával ért véget.
2018. febr. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2018. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár ez nem egészen az amit kerestem. Lehet, hogy végső soron köze van hozzá de ez akkor is Róma története engem viszont Egyiptom érdekel. Esetleg más könyvet tud valaki?
2018. febr. 3. 14:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket tudom ajánlani:


Colin Falconer: Kleopátra A Nílus leánya

(Kleopátra életét mutatja be a Julius Caesar-ral történő találkozástól egészen haláláig. Egyiptomban és Rómában is játszódik a történet. Nagyon jól meg van írva, csak ajánlani tudom. Izgalmas, érzelmes, olvastatja magát.)


Emily Holleman: Kleopátra árnyai (Arszinoé könyve)

(Ez a történet Egyiptomban játszódik csak, ha jól emlékszem. Kleopátra két testvére szerepel benne, kicsit másként, mint a fentebb említett könyvben. Mindkét lány szemszögéből megismerhetjük a történetet, azokat az időket mutatja be, mielőtt Kleopátra találkozik a római hadvezérrel. Talán kicsit vontatottabb, mint az előző, de lebilincselő olvasmány, legalábbis nekem tetszett.)


Ezeket ismerem csak, remélem tudtam segíteni. :)

2018. febr. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Ptolemaidák makedonok voltak, ókori görög kultúrával, leigázták Egyiptomot, de idegenek maradtak. Alexandriában kasztok voltak, az előkelő makedonok leszármazottai, a vegyes házasságokból származók és a köznép. Ide valódi egyiptomi nem tehette be a lábát. VII. Kleopátra annyiban volt különleges, hogy őt beavatták gyerekkorában az egyiptomi vallásba, fáraóvá is megkoronázták, nem volt idegen az őslakosság számára. Se a két öccse, se a nővére nem kapta meg ezt.
2018. febr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, az nem tudom, hogy a te válaszod mi képen kapcsolódik "Tudtok egy jó könyvet..." kérdéshez de amúgy köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2018. febr. 19. 15:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Olyasmire gondolok mint Hegyi Dolores: Hellénizmus keleten című könyve csak ugye Egyiptomról.
2018. márc. 4. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!