Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 16-18 évesek! Mik a kedvenc...

16-18 évesek! Mik a kedvenc könyveitek?

Figyelt kérdés
Korombeliek ízlésére vagyok kíváncsi.
2018. ápr. 23. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Ez a korosztály csak elvétve olvas könyvet.
2018. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Az elsővel nem értek egyet teljes mértékben. Igenis olvasunk, csak kevés az időnk. Aki értelmes annyira hogy érdekeljék a könyvek, az inkább tanul mert olyan iskolába jár ahol ez elvárás. Szerencsés az, aki kevesebb tanulással is képes jól teljesíteni az iskolában.


Na de hogy a kérdésre is válaszoljak:

Én leginkább a fantasy-ket, krimiket, thrillereket kedvelem. Néhány példa írókra: Neil Gaiman, Dan Wells, Josh Malerman. Meg természetesen a klasszikus Agatha Christie könyvek.:)

Úgy vettem észre, hogy nekem az átlagostól jóval eltérő ízlésem van könyvek terén, hiszen ez a korosztály nem olvas ennyi brutális könyvet mint én :D A legtöbben ebből a korosztályból a Vörös pöttyös könyveket olvassák (gondolom, tudod melyik kiadóról beszélek), meg több velem egyidős lány is olvassa/olvasta pl Leiner Laura könyveit. (Nekem ezek közül egyik sem nyeri el a tetszésem, de ahogy én megfigyeltem, az "átlag" ezeket olvassa.)

18/L

2018. ápr. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előre bocsi, 19 vagyok. De talán még belefér... A kedvenceim: Brandon Mull: Titokfölde sorozata, Jonathan Stroud Bartimaeus-trilógiája, most kezdtem bele a Szent Johanna gimibe, és azért tetszik, mert én ezeket már hasonlóképpen átéltem. (Túl az érettségin)

De szeretem Agatha Christie-t, Neil Gaimant, Ottlik Gézát, Sír Arthur Conan Doyle műveit is. :)

Amúgy mindenevő vagyok könyv terén, de a csöpögő romantikusokhoz eddig nem jött meg a kedvem. :D

2018. ápr. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Középsuli elején Dragonlance könyveket daráltam, olcsó történelmi regényeket olvastam amik az ókori Rómáról vagy a 16. századbeli kalózokról szólt.

Aztán rátaláltam a Sötét örvény könyvekre, ez olyasmi mint a Vörös pöttyös, csak kevesebb romantikával és több erőszakkal. A sorozat Fantasy köteteit rögtön megveszem, egyikben se csalódtam még.

A jelenkorban játszodók közül A Tetovált Lány és a Leslie L. Lawrence könyvek fogtak meg.


A hagyományos könyvek mellett hétről hétre követtem a Naruto és Bleach mangákat, kezdetben magyarul.

Manapság Light Novelleket olvasok (angolul mobilról), ezekből kiemelném az Overlordot.


21/F

2018. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fantasy, leginkabb a vampirosak

A halhatatlansag szabalyai

Vacsora a vampirral

A lanyok olykor harapnak

Ember a sotetben

Apa, randizhatok egy lovaggal

Gyonyoru titkok muzeuma

2018. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 17 éves vagyok, lány, és én nagyon szeretem a romantikus, krimi és fantasy könyveket. Sokat olvasok viszonylag, így nehéz kedvencet választanom:D


Kedvenceim:


romantikus:

Amy Harmon: Arctalan ​szerelem

Katherine Allred: Az ​ámbrafa

Charlotte Brontë: Jane ​Eyre

Jojo Moyes: Mielőtt ​megismertelek


krimi:

M. J. Arlidge: Ecc, ​pecc

Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Stephen King: A ​halálsoron


fantasy:

Cassandra Clare könyvei, főleg a Pokoli szerkezetek trilógia.

2018. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!