Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tudok tenni abban az...

Mit tudok tenni abban az esetben, ha a könyvek amiket saját kérésre rendeltem, külföldről még hónapok alatt sem érkeztek meg, és már írtam is az ügyben? Köteles vagyok így átvenni őket?

Figyelt kérdés

Három könyvet, még tavaly novemberben,és decemberben rendeltem meg, egyet pedig idén januárban és mindegyiket én szereztettem be egy kiadóval.

A honlapon szerepeltek a beszerzési idők, csak hogy ezt már jócskán túllépték, mivel már május van.

Mit tehetek abban az esetben, ha mégis kipostázzák őket?

Kaphatok amiatt valami szankciót, hogy nem veszem át?

Már többször is érdeklődtem, de mindig leráztak azzal, hogy megsürgették a külföldi kiadókat..


2018. máj. 7. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A pizzat sem kell atvenned, ha mondjuk 40 perc igert ido alatt 1 ora alatt er oda. Te azert toluk rendeltel, mert oda volt irva a szallitasi ido, ha nem tudjak tartani, zarjanak be, vagy ne igergessenek.
2018. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szállítási idő mindig csak becsült, nem kötelem. Senki nem fogja ígérni, szavatolni és képtelenség is ilyet tenni, hiszen onnantól kezdve hogy valaki feladta a küldeményt, teljes mértékben a postára van bízva.


A weboldalak semmi mást nem csinálnak, csak kiírják hogy az átlagos szállítási időt alapján egy ~2-4 hetes intervallumban várható a küldemény érkezése. És az is csak az adott naphoz van viszonyítva amikor megnézed az oldalt, és azt feltételezve hogy aznap a rendelést leadtad, feldolgozták, és a kézbesítés is megtörtént.


Tehát ha te a weboldalra kiírt becsült szállítási időt akarod panasz alapjának venni, nem tudsz semmit érvényesíteni vele. Nem szabály, nem törvény hogy neked meg kell kapnod a becsült időben bármit is, csak egy tájékoztató információ. A leírásod alapján eleve nem történt meg a rendelés véglegesítése, mert ha a kiadót sürgetni kell akkor az a termék még nincs készleten. A rendelésedet felvették és függőben tartják míg a feldolgozási idő tart. Majd ha feladták, onnantól számolhatod a kézbesítési időt.


Annyit tehetsz, lemondod a rendelést, így nem fogják feleslegesen elküldeni neked, a pénzed pedig nyilván visszakapod ha előre fizettél.

2018. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És abban az esetben mit tudok tenni, ha elkezd fenyegetőzni a nő, hogy az én kedvemért rendelte meg a kiadó a könyveket, xtra kívánság miatt?
2018. máj. 7. 19:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Bővebben akkor, egy kiadón keresztül rendeltem meg Külföldről könyveket. A Magyar kiadónak voltak felsorolva besült beszerzési idők, amit már jócskán túlléptek. Viszont ezek saját kívánságos könyvek voltak, tehát saját kérésre beszerzett könyvek, Külföldi kiadótól.
2018. máj. 7. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Hiaba fenyeget, te azert nem mashol rendeled meg, mert elhitted amit irtak. Nem teljesitette. Ilyen alapon nyitok egy webaruhazat es mindenre, meg az urrepulogepre is 1 perc hazhozszallitast vallalok. A megrendelok meg csak varjanak az idok vegezeteig.
2018. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általános Szerződési Feltételek környékén kell kutakodnod, hogy mégis mit vállalnak és milyen jogokat biztosítanak a vevőnek (elállás, panasz) a Fogyasztóvédelmen felül.
2018. máj. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!