Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter és Halál ereklyéi...

Harry Potter és Halál ereklyéi. Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
"Voldemort a saját életével láncol az élethez téged" Nem egészen értem, hogyan működik ez a "Lily bűbája múlhatatlan csak mert Voldemortban is benne van" dolog. Harry ugye így életben marad de miért? És ha benne van V.-ben a vére, akkor ő a végén miért halhat meg? Nem értem. A másik meg, hogy Dumbledore azt mondja Piton emlékében, hogy mindenképpen V.-nek kell "megölnie" Harryt. A horcrux nem puszul el ha más támadja meg? Vagy ennek is köze van a véres dologhoz? Nem értem...
2010. jún. 15. 13:13
 1/8 anonim válasza:
96%
Az a lényege, hogy mivel Harry családját kinyírta Voldemort, ezáltal Harrynek egy nagyon fontos dolgát/részét pusztította el. Ezért Harry annyira dühös lesz Voldemortra, hogy mindent megtesz azért, hogy Voldemort megkapja a méltó büntetést (ugye ha valakinek kinyírják a családját, az elég durván érinti, és mivel ezután még szar emberekhez is került, még durvább a hatás). Voldemort azért halhat meg Harry által, mert az alapvető gonoszságába Lily szeretete által került egy kis jó is, ami által elpusztítható lesz. A lényeg az sztem, hogy bebizonyítsa, hogy csak puszta, kizárólagos jósággal nem lehet a rosszat elpusztítani, és nincs csak és kizárólag tiszta gonoszság. Ha valami nem volt világos, szólj, néha elég furán válaszolok a kérdésekre. :)
2010. jún. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Voldemortból, amikor meg akarta ölni Harry-t, a bűbája visszacsapódásakor egy kis lélekdarab kiszakadt, ami Harry részévé vált. Harry is amolyan horcrux lett. Szóval amíg Harry él, Voldemort is. De amikor a 7. rész végén leavadázza Harry-t, a saját lélekdarabját öli meg benne, ezért nem hal meg a fiú, és ő ezért halhat meg majd.

Lily védelme a halálakor volt a legerősebb, ezért verte vissza a fiú a bűbájt, később gyengébb lett, pl. Mógust megégette, meg hasonlók, de Voldemorttal szemben nem nagyon használt.

2010. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, már érhetőbb :) Csak azt nem értem, hogy ha a védelem amúgy is csak Harry 17 éves koráig tartott, akkor milyen jelentősége volt a végén? Hogy lehetett volna múlhatatlan? És értem én, hogy a végén a saját horcruxát pusztította el, de mi lett volna ha más öli meg Harryt (pl.: egy halálfaló aminek V. nem örül)...akkor is a horcrux pusztult volna el benne vagy akkor ő maga (merthogy fontos volt, hogy V. "ölje meg")

Kicsit értelmetlen vagyok pedig igyekeztem figyelmesen olvasni, mert nagyon szeretem a sorozatot.

2010. jún. 15. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Voldemort nem akarta megölni Lilit,külön kérte tőle Piton,mert ő szerelmes volt belé.Harryt akarta megölni,de Lili meghalt helyette,ez védte meg Harryt.Jól írták az előzők,néha már én sem értem a történetet:)
2010. jún. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a 2. vagyok :)

ha valaki más öli meg Harry-t, akkor a fiú meg is halt volna. szóval piszok mázlija volt :)

2010. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. jún. 16. 12:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég zavaros a dolog. De sztem mivel harryben két lélek van (a sajátja ugye meg V. darabja) V. mikor megpróbálja megölni, mivel itt maga harry horkruxként működik, igazából V. a saját horkruxát pusztítja el, nem harryt. Hogy miért V.-nek kell megölnie azt én sem értem. Taán az lehet, hogy H.-ban még mindig megvan a védelem, ugye amit Lily rakott rá. V. még mindig nem bánthatja, de mivel ez a védelem sztem nem a véren, hanem a lelken múlik, V.-re nem hat. A horkrux sztem elpusztult volna ha más támadja akkor is, de akkor H.-t is kicsinálta volna.
2011. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a-a-a!!!... Nem kért meg senki senkit hogy ölje meg.Főleg nem Piton hogy megölje voldi Lilyt.Piton megkérte Dumbledort hogy rejtse el a Potter családot, hogy ne tudja voldi megölni őket.
2011. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!