Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok jó high fantasy...

Tudnátok jó high fantasy könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Az alábbiakat olvastam:

George R. R. Martin: A tűz és jég dala

J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk ura; A hobbit; A ​szilmarilok; Húrin ​gyermekei

Brandon Sanderson: Ködszerzet első trilógia, illetve a második eddig megjelent részei; Elantris

Steven Erikson: A Malazai Bukottak Könyvének Regéje

Anthony Ryan: Hollóárnyék-trilógia

Michael J. Sullivan: Riyria-krónikák


A következők várólistásak:

Ursula K. Le Guin: Szigetvilág

Patrick Rothfuss: A királygyilkos krónikája

Robert Jordan: Az Idő Kereke

Scott Lynch: Az úri csirkefogó


Illetve van egy, amit nem szeretnék elolvasni, mégpedig Brent Weekstől A Fényhozó.


Tudtok ajánlani ilyen jellegű könyveket? Továbbá, ha esetleg olvasta valaki a várólistás könyvek bármelyikét, akkor egy hosszabb hangvételű, vagy éppen rövidebb kedvcsinálónak is nagyon örülnék. Elsősorban véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi, bármire, amitől megjön a kedvem az adott könyvhöz. Lehet régi, új, sorozat, egyrészes, mindegy, csak jó legyen. :D Az egyetlen kritérium az, hogy lehetőleg ne ifjúsági regény legyen, azok közül már elolvastam azt, ami érdekelt.


2018. máj. 31. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Glen Cook -tól a Black Company és Dread Empire sorozatok
2018. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Robin Hobb: Élőhajók ciklus


Keress rá neten, nagyon nehéz így elmagyarázni, miről is szól, de szerintem biztos nem fogod megbánni. Kevésbé ismert, de szerintem erősen ajánlott tőle olvasni. Én most rendeltem meg a másik trilógiája első részét. :)

2018. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anthony Ryan: Draconis memoria tril.: 1. Az ébredő tűz 2. Aláng légiója. Eddig az első részt olvastam, de ez jobban tetszett, mint a Hollóárnyék. Több benne a fantasy elem.


Brian McClellan: A lőpormágus tril.: 1. Vérrel írt ígéretek 2. Karmazsin hadjárat 3. Őszi köztársaság. Ez az egyik kedvencem. Epikus fantasy, ami egy kicsi úgymond modernebb korban játszódik. Van benne háború, csaták, látványos harcok, jól kidolgozott mágiarendszer, kedvelhető karakterek.


Joe Abrcrombie: Az első törvény sor.

Joe Abercrombie: A Szilánkos tenger tril.

Brian Staveley: A csiszolatlan trón krónikája

Greg Keyes: A tövis és a csont országai sor.


Ezeket olvastam, amik tetszettek és ajánlani szoktam. (high fantasy mind)

Ui: Steven Erikson a nagy kedvenc. :D

2018. jún. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!