Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hosszú ideje írok egy könyvet,...

Hosszú ideje írok egy könyvet, voltaképp egy regényt és érdekelne, hogy miképp tudom kiadni, esetleg pénzt keresni vele?

Figyelt kérdés

Számítógépen írom, doc formátumban.

Szerintem jól sikerül, de nem fedném fel, miről szól.


2018. jún. 26. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pl. úgy, ha elküldöd egy kiadónak.
2018. jún. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

 

Első lehetőség: magánkiadás. Minden költség a tiéd, az előkészítésé, a nyomtatásé és a reklámé is. A könyved ott lesz kapható, ahová beviszed és elintézed, hogy kitegyék a polcra, plusz a kiadó árulhatja a saját webshopjában vagy odaadhatja más webshopoknak, ha van valaki, akivel szerződésben áll. Cserébe biztos, hogy kiadják és könyvenként kapsz pár százalék jutalékot (legfeljebb néhány száz forintra gondolj).


Második: kiadod egy hagyományos kiadón keresztül. Általában azt hiszik, hogy ez abban más, hogy itt mindent a kiadó fizet, a jutalékodból pedig házat veszel a Bahamákon. A valóságban annak az esélye, hogy egy ismeretlen nevű elsőkönyves író művét kiadják és egy számára jó szerződést kötnek vele, a nullával egyenlő, hacsak nem ő a következő J.K.Rowling. Rengeteg utánajárást igényel, akár évekig is küldözgetni kell a kéziratot, amit a kiadó vagy elolvas, vagy nem. Aztán vagy válaszol, vagy nem. Leginkább vagy nem. Ha kiadja, akkor neked is be kell szállnod, mégpedig nem kevés pénzzel. A módszer előnye a profibb háttér és a nagyobb terítés, tehát több helyen lesz a polcon a könyved, offline áruházakban is, a hátrányait már leírtam.


Harmadik: feladod, hogy te pénzt akarsz ebből, csinálsz a kéziratból ebookot és ingyen terjeszted, blogot írsz, más blogokon hirdetsz, facebookon nyomod ezerrel, megismerteted magad az olvasókkal és akkor a következő könyvet már talán keresni is fogják.


Negyedik: elhalasztod a probléma megoldását és addig nem is gondolkodsz rajta, amíg teljesen készen nincs a kézirat. Csak az írásra koncentrálsz és amikor készen vagy, majd körülnézel, hogy mi az aktuális helyzet.

2018. jún. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Van még lehetőség. A pályázatok, pl: aranymosás, bekezdés
2018. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!