Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezek a kötelezők nektek, hogy...

Ezek a kötelezők nektek, hogy tetszettek? Mi róla a véleményetek? Melyik száraz, melyik pörgős?

Figyelt kérdés

Voltaire - Candide

Puskin - Anyegin

E T A Hoffmann - Arany virágcserép

Victor Hugo - Nyomorultak

Katona József - Bánk Bán

Vörösmarty Mihály - Csongor és Tünde

Petőfi - Az apostol

Petőfi - A helység kalapácsa

Arany - Toldi estéje

Arany - Toldi

Jókai - Az aranyember

Jókai - Kőszívű ember fiai

Jókai - Egy magyar nábob

Jókai - Kárpáthy Zoltán

Jókai - Fekete Gyémántok


2010. jún. 18. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Pörgős???

Ezek nem Sci-fi regények! XD


Amúgy talán a Candide kötött le leginkább,de igazából onnantól kezdve,hogy "kötelező",már nem szerettem egyiket sem...;)

2010. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem mindegyiket olvastam, de amelyiket igen arról a véleményem:

Candide - nekem nem tetszett. Nem szeretem Voltaire stílusát és az egyész történet unalmas szerintem, egy kicsit erőltetett

Arany virágcserép - ennél nagyobb baromságot talán még életemben nem olvastam. Szerintem Hoffmann beszívott és leírta, amit delirált

Nyomorultak - na ez egy nagyon jó könyv. Izgalmas, fordulatos és jók a jellemábrázolások. Az egyik kedvenc kötelezőm

Bánk bán - érdemes elolvasni, bár kicsit nehezen érthető a régies nyelv miatt, és a dráma műfaja sem teszi ezt könnyebbé. De érdekes és különösen megéri elolvasni, ha ismered az operát is (ami szintén nagyon jó)

Csongor és Tünde - engem nem nagyon fogott meg. Az egyetlen ami igazán tetszett benne, azok a nevek (a Tünde például V. találta ki, de a boszorkányok nevei is jók)

Az apostol - szerintem sokkal jobb, mint Petőfi bármelyik verse, bár kicsit lehangoló

A helység kalapácsa - el lehet olvasni, de az Apostol sokkal jobb

Toldi és Toldi estéje - mindkettő jó. Nagyjából ennyi, elég semleges vagyok velük kapcsolatban

Jókai összes műve - mindet megéri elolvasni, Jókai (szerintem) a legjobb magyar író. Különösen az Aranyember fogott meg

2010. jún. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Én sem olvastam ezek közül mindent , de amit igen, arról:


Voltaire- Candide: egyszer el lehet olvasni, nem olyan rossz

Puskin- Anyegin: Nekem ez spec. dögunalom volt

Hoffmann- Arany virágcserép: Nekem nagyon tetszik, igaz, szerintem is beszívva volt kicsit az író, amikor írta:D

Hugo- Nyomorultak: Na, ez egy baromi hosszú kínszenvedés, a történet maga nem rossz, de baromi sok leírás van benne

Katona- Bánk bán: Hát, nem ez szeretette meg velem az olvasást

Petőfi- Helység kalapácsa: Ez nagyon jó, vicces

Toldi: alapmű

Kőszívű: Nem tetszett, nem vagyok egy nagy Jókai fan

2010. jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Aranyembert és A kőszívű ember fiait hogy utáltam!

annyira unalmas volt,alig vártam,hogy vége legyen,pedig értettem a történetet.

A Toldi és a Toldi estélye szerintem jó.

A Bánk Bán és a Nyomorultak nagyon jó.

2010. jún. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Candide, Anyegin, Bánk bán, Csongor és Tünde, A helység kalapácsa tetszettek!
2010. jún. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Voltaire - Candide: kifejezetten tanulságos történet, a soha nem változó emberekről szól.

Puskin - Anyegin: nagyon szép szerelmi történet, egy elbaltázott eséllyel a középpontban.

E T A Hoffmann - Arany virágcserép: én szerettem, de sokakat idegesít az író stílusa.

Victor Hugo - Nyomorultak: bár nem rossz, én valamiért mégsem bírtam végig elolvasni.

Katona József - Bánk Bán: idegesítő darabnak tartom, tele logikétlan eseménnyel.

Vörösmarty Mihály - Csongor és Tünde: ha mesének olvasod, akkor hamarabb végzel vele.

Petőfi - Az apostol, A helység kalapácsa: nekem tetszettek

Arany - Toldi estéje, Toldi: nagy kedvenceim

Jókai: a felsoroltak közül én az Egy magyar nábobot és a Kárpáthy Zoltánt tartom a legjobbaknak.

2010. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!