Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter: A dementorok...

Harry Potter: A dementorok honnan származnak és meddig élnek, hogyan halnak meg? Meg lehet őket ölni?

Figyelt kérdés

Akik Harry Potter rajongók, szakértők, tudtok válaszolni pár dementoros kérdésre?


1. Mindig is elgondolkodtatott hogy hogyan születnek, honnan valósiak ezek a lények, és hogy mikor és hogyan halnak meg. Meddig élnek átlagosan? Erről lehet tudni valamit, vagy csak úgy vannak?

2. Egyáltalán, valami módon meg lehet ölni egy dementort? Azt tudom hogy az Expecto Patronum az csak elzavarja őket, és olvastam hogy a halálos átok sem fog rajtuk, ahogy a mumuson sem. De varázslat nélkül, fizikailag sem lehet őket elpusztítani (tehát átdöfni vagy bármi hasonló)? Mi történt ha például elszabadult egy dementor, és nem lehetett neki parancsolni?


Még pár kiegészítő kérdés:

3. A halálfalók és Voldemort nem féltek tőlük? Hiszen nem lehet őket megölni, kínozni, és ugye a csókjuk élőhalottá teszi az embert. Volt olyan halálfaló akit dementorok vontak ki a forgalomból?

4 És végezetül: mit csináltak azzal az emberrel akit elkapott egy dementor és megcsókolt? Megölték? Elmegyógyintézetbe zárták?



2018. aug. 15. 22:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyi, hogy hogyan lehetett ezeket egyáltalán kordában tartani, szolgálatba állítani, ha sem kényszeríteni, sem fizikailag fenyíteni nem lehetett őket? (Ugye fizetni nekik meg hasonló meg nyilván hülyeség lett volna.)
2018. aug. 15. 22:18
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Hallod! Menj aludni..nagyon ráérsz.
2018. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A varázslók sem tudják.

2. Nem lehet őket megölni.

3. De, féltek. Megcsókolt halálfalót nem említett a könyv.

4. Erről se volt szó. Gondolom hagyták a fenébe.

2018. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyetlen kérdésre sem tudok válaszolni- viszont azt olvastam valahol h JKR a depresszióról formálta őket.
2018. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor azt nyilatkozta Rowling, hogy a negatív, szorongós, félős érzésekből és gondolatokból lesznek, ezért Voldi idején több volt belőlük.
2018. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
27%
Szaporodni úgy szaporodnak, vagyis születnek, hogy megcsókolta őket egy dementor, így ők maguk is azzá váltak :) Ezt valahol említette az egyik könyv, úgy emlékszem.
2018. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én azt nem értettem sose hogy ezek a lények túl egysíkúnak voltak leírva és afféle ösztönszerűen cselekedtek mivel a félelem éltette őket ezért gondolom elég egydimenziósan látták maguk körül a világot, főleg hogy azon kívül más szükségletük nem volt

szóval ezen a ponton egy állatnál is egyszerűbb lényről beszélünk, inkább a rovarok jutnak eszembe róluk de a) a minisztérium hogy értett velük szót és hogy alkalmazták őket börtönőrnek illetve állomásozó kerítésfelügyelőnek a Roxfortnál? b) Voldemort hogy értette meg velük és állította őket maga mellé azzal hogy ‘többet lakmározhatnak’ majd az ő oldalán?

2018. aug. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az nincs leírva a könyvben, hogy honnan származnak. Csak annyit említenek, hogy a kétségbeesés szüli őket, és ha pl.: háború, szomorúság stb. van, akkor szaporodnak gomba módjára. Nem lehetett megölni őket, és biztosan a halálfalók is féltek tőlük. És halálfalókat is intéztek el. Ifj. Barty Kupor például pont dememtorcsók áldozata lett.

Szerintem csak azért dolgoztak a minisztériumnak, mert így elszívhatták a börtönbe került varázslók boldog emlékeit. És ez nekik kifizetődő volt. Ott maradhattak a szigetükön, kaja is volt, és nagyjából elégedettek voltak. Csak aztán Voldemort még ennél is többet ígért nekik, ezért otthagyták Azkabant, és inkább őt szolgálták tovább.

A minisztérium minden dementort felügyelet alatt tartott, így nem hiszem, hogy lett volna elszabadult példány.

Aki dementorcsókot kapott, azt szerintem hagyták meghalni. Hisz semmit nem lehetett már velük csinálni.

2021. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!