Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A könyvet olvassam el vagy a...

A könyvet olvassam el vagy a filmet nézzem meg előbb?

Figyelt kérdés
Van egy film ami nagyon érdekel, viszont könyvben is megjelent és most ezen dilemmázok. Biztos, hogy a könyvet is el fogom olvasni és a filmet is, csak nem tudom melyikkel kezdjem. Úgy érzem ha előbb a filmet nézem meg az rontana a könyv élményén és ugyanez fordítva. Te melyiket választanád előbb? Előre is köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 12. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Könyv, mert jobban szeretek olvasni és nekem nagyobb élményt nyújt, mint egy film.
2018. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem azzal kezdd, amelyik előbb jelent meg.
2018. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Én ilyen helyzetben mindig a filmmel kezdek. Alapvetően már megismerem a sztorit, a szereplőket, és amikor aztán nekiállok a könyvnek is, könnyebb elmerülni a rengeteg apró részletben, kisebb eseményekben, amelyeket a film nem tudott bemutatni.
2018. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Én is azzal szoktam kezdeni, amelyik előbb jelent meg.
2018. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Mindig az eredetit.
2018. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a könyvet választanám, valószínűleg az volt előbb és abból készült a film forgatókönyve, tehát az az eredeti. Biztos, hogy sokkal részletesebb és vannak benne olyan dolgok, amelyek kimaradnak majd a filmből vagy (akár teljesen feleslegesen) megváltoztatják őket. Ott van például Orson Scott Card regénye, a Végjáték. Ha nem olvasod el a könyvet, azt gondolhatod, hogy ebben a történetben annyi volt, amennyit vászonra vittek belőle. Ha elolvasod, miután megnézed a filmet, rájössz, hogy a könyv sokkal részletesebb, a cselekménye a szó szoros értelmében nagyságrendekkel több és a mondanivalója is mélyebb, mint ami a filmben látható volt.
2018. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Én ha először elolvasom a könyvet, elképzelek az agyamban mindent, utána megnézem a filmet, persze nem olyannak látom, ezért csalódok benne. Meg lázongok a filmen, hogy kihagytak részeket, nem így volt a könyvben, stb.

Ha először a filmet nézem meg, utána olvasom a könyvet, ez sem jó, mert a helyszínek, szereplők jelennek meg bennem olvasáskor, és nem élvezem annyira a könyvet, zavar a sok kép ami jön.Nem kell elképzelni semmit, adva van.

2018. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%
#7 Igazad van. Én meg sem vagyok hajlandó nézni a filmváltozatokat. Egyébként is felesleges.
2018. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!