Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A vámpíroknak akkor most...

A vámpíroknak akkor most milyen föld kell, amiben tudnak nyugodni? (Bram Stoker: Drakula)

Figyelt kérdés

Mert az elején úgy értettem szentelt föld, de aztán Helsingék szenteléssel sterilizálják a vámpír földjeit, de akkor milyen volt?

És ha kell nekik ez a föld, akkor Lucynak miért volt elég csak a kripta? Ő nem nyugodott földben.


És mikor is kell eladniuk? A napfény nem öli meg őket, csak nem tudják használni a vámpír erejüket, viszont a koporsóban sokkal védtelenebbek, akkor mégis miért fekszenek egyáltalán benne? Vagy fel kell töltődniük? De azt hittem az a vérivástól van.

Lehet kicsit felületesen olvastam, de most kezdtem a Dracult (abból kérlek ne írjatok spoilert) és gyorsan el akartam előtte olvasni ezt is.


Valaki elmagyarázná ezeket?



2018. nov. 14. 13:07
 1/3 A kérdező kommentje:
*aludniuk
2018. nov. 14. 13:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Bar regen olvastam, en ugy emlekszem, Drakula a szarmazasi foldjeben nyugodhatott, ezert hozatta Erdelybol. Lucy pedig sztem nem "rendes" vampir, csak ghoul, mint Drakula felesegei.

Talan csak attol vedtelenek koporsoban, hogy epp pihennek, mint ahogy te is vedtelenebb vagy, amikor alszol.


Am a Dracul jo? En is tervezem olvasni.

2018. nov. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Még csak a 100. oldal körül járok, de nekem eddig nagyon tetszik. Nem tudom még, hogy hogyan fog végződni, de jó lenne ebből a fajta vámpíros horrorból többet olvasni.

A két főbb szereplő, Bram és Matilda szerintem kellően kidolgozott és szimpatikus, olyan igazi család hangulatát kelti és ha lehet ilyet mondani, akkor a vámpír is "jó".

2018. nov. 15. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!