Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Móra miért ilyen gagyi...

A Móra miért ilyen gagyi formában adja ki Szabó Magda ifjúsági könyveit?

Figyelt kérdés

Az Abigélt kérték tőlem ketten is karácsonyra, de a néhány éve kapható keményfedeles kiadás helyett már csak egy borzalmas méretű, foghatatlan valami létezik, és a többi könyv is hasonló formátumban jelenik meg.


Ha a Móránál sokkal kisebb kiadók ki tudnak adni kevesebb példányszámban sokkal szebb könyveket, ráadásul olcsóbban, akkor a Móra miért erőlteti ezt a külalakot?


A fehér papír helyett is lehetne mást használni. Ezerfélét kínálnak még a legkisebb nyomdák is.


Ha egy könyvön nem 800 Ft a nyereség, hanem „csak” 750, akkor már nem is érdemes kiadni, kedves Móra?


2018. dec. 6. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

[link]



Rengeteg elérhetőségük van ám...

2018. dec. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

800 forint nyereség? Messze nincs annyi.

Nincs fizetőképes kereslet. Én más, kisebb kiadónál dolgozom. Az éves mérleg jó, ha nem mínuszos.

2018. dec. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

„Rengeteg elérhetőségük van ám...”


Nem válaszolnak...

2018. dec. 6. 14:13
 4/7 A kérdező kommentje:

„800 forint nyereség? Messze nincs annyi.


Nincs fizetőképes kereslet. Én más, kisebb kiadónál dolgozom. Az éves mérleg jó, ha nem mínuszos.”


A Móra gigantikus cég, a bevétele és a nyeresége évente 100-150 millióval nő.


Azt pedig ne mondja senki, hogy nincs nyereség, mert ha nincs nyereség, akkor bezár a bazár. Ennyi. Szeretetből nem vállalkozik senki.


Amikor pedig egy 9000-es (de 4000-es) könyvet a megjelenés után néhány hónappal 1500-ért, de akár 500-ért meg lehet venni, akkor be ne vegyem már, hogy éheznek a nagy kiadók munkatársai.

2018. dec. 6. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Rendben, akkor ebben megegyeztünk. 40 éve vagyok a szakmában, de ma is szívesen tanulok. Köszönöm neked!

Akkor biztosan hülye vagyok.

2018. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

"A Móra gigantikus cég, a bevétele és a nyeresége évente 100-150 millióval nő."


Ha ennyire bennfentes vagy, akkor miért itt kérdezel?

2018. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A háromezer forint körüli árból kb. 1000 forint a terjesztés költsége.

Marad kettőezer. Az egy példányra eső nyomdaköltség és borító bruttó 1400-1500 forint körül van. Marad 5-600 forint.

Példányszámtól nem függő kiadások a szöveggondozás (begépelés ha kell, korrektúraforduló 2-3), tördelés, borítótervezés. Ha illusztrált a könyv, annak is van költsége. A kiadás joga nem tudom ki, de az is pénzbe kerül.

Ezeket akkor is ki kell fizetni, ha egyetlen példány készül, s akkor sem több, ha százmillió.

Az egy példányra eső költség a kinyomott mennyiségre oszlik el. Amit persze el is kell adni.

2018. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!