Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen angol gyerek könyvet...

Milyen angol gyerek könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
7 éve tanulom az angolt, de nem jutok 1ről a 2re. Gondoltam egy kis gyerek könyv, képekkel jól jönne. Tudnátok ebben segiteni, ajánlani? Mert sajnos igy nem ismerek egyet sem, ami tényleg jó lenne nyelv tanulásához, szókincsfejlesztéshez
2019. jan. 20. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ahhoz nem értek, hogy mennyire segít a nyelvtanulásban, de Dr Seuss könyvei a mai napig népszerűek, és szerintem szórakoztatóak is. :) Egy próbát megér. De egyébként a Libriben régebben lehetett kapni rövidített olvasmányokat mindenféle különböző szinten, biztos most is van még, azokat is érdemes legalább megnézni.
2019. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valami amit olvastál magyarul és tetszett


Pl harry Potter

2019. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbálj esetleg képregényeket olvasni, nekem az sokat segített. Mivel nincsenek benne leírások, csak párbeszédek, sokkal könnyebb őket lefordítani. A képek miatt pedig akkor is tudod követni a történetet, ha nem értesz mindent pontosan. A szókincsük pedig sokkal változatosabb, mint egy gyerekkönyvnek.
2019. jan. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Márciuska ***** válasza:

Próbáld a Micimackót (Winnie the Pooh), nagyon aranyos eredetiben! És én is ajánlom az EasyReader könyveket, a legtöbb könyves webáruházban találsz ilyeneket, amelyek egy-egy híres regényt tartalmaznak lerövidítve, képekkel, egyszerűbb szavakkal, sőt feladatok is vannak bennük, illetve egyik-másikhoz cd is jár.

Még néhány ötlet gyerekkönyvet illetően:

- L. Frank Baum: The wonderful wizard of Oz

- F. H. Burnett: The little princess, The secret garden, Little Lord Fauntleroy

- Eleanor H. Porter: Pollyanna

- Kenneth Graham: The wind in the willows

- Jean Wwbster: Daddy Long Legs

- Katherine Applegate: The one and only Ivan

Angol nyelvű könyvek vásárlásához ajánlom a prospero.hu oldalt.

2019. jan. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ajánlásokat:)
2019. jan. 22. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!