Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca újraolvasása...

Trónok harca újraolvasása közben: Utalás már a legelején egy bizonyos karakter sorsára?

Figyelt kérdés

[link]


''Bran the Broken'' Azaz Bran, az Összetört. Ezzel a névvel illették, amikor királlyá választották a végén. Nem hinném, hogy véletlen.



2019. jún. 1. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ez inkább visszautalás, mint előre. Egy olyan világban, ahol a tetteid vagy élettörténeted alapján kapod a titulusod, nyilván a mindennapok része hogy valakit ez alapján szólítanak meg vagy ismernek fel. A gyerek így joggal gondolhat bele keserűen, hogy ő már azzal szerezhet nevet, hogy ő az akit kilöknek az ablakból, és lebénult. Ebből még nem következik egyenesen, hogy akkor ő lesz majd az uralkodó is pár könyv/évad után. Bármelyik karakter eljátszhatott a gondolattal, hogy ha ő kerül valami magasabb rangra, vajon milyen tettei alapján milyen nevet érdemel ki. Legalábbis én nem érzem ezt ennyire easter eggnek, mint mondjuk Hodor nevét, ahol fel volt építve a teljes történet, míg a "broken, kingslayer, vagy mad king" is csak egy-egy jelző.
2019. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tudtam róla, hogy már kijött az utolsó könyv.


Egyébként ez nem utalás. Mégis hogyan lenne? Sok karakternek van valamilyen jelzője, mint Brandon az Építő vagy Méltatlan Aegon vagy Csillagszemű Symeon vagy Lóarcú/Lábalatti Arya.


Ha a sorozatra gondolsz, akkor nyilván a könyvből szedték a nevet, mert azt gondolták jól hangzik. De Bran sem jó szájízzel gondol rá, mert le van bénulva...

2019. jún. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy az író árulta el Bran sorsát. Vagyishogy király lesz.
2019. jún. 2. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Bran nem király lesz, hanem már az. Robb halála után ő következik a sorban, törvényesen ő észak királya.
2019. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy értik hogy Westeros királya lesz a legvégén. Nem csak Északé.
2019. jún. 4. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!