Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » El szeretnék kezdeni képregény...

El szeretnék kezdeni képregényt olvasni (DC), hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Abszolút össze vagyok zavarodva, nem látom át a rendszert. Próbálok utánaolvasni a neten, de nem vezetett eredményre, mindig ugyanazok az oldalak jönnek elő.


A kedvenc karakterem Batman, elsőként róla szeretnék olvasni, a második pedig Superman. Ha velük képbe kerültem akkor az Igazság Ligája érdekelne még így elsőre.


Batmanről a Nolan-trilógia volt az első nagy élményem, aztán jött szembe a Batman: The Animated Series. Gondolom ez van legközelebb a képregényeghez. Supermant ugyancsak a rajzfilm, a Superman: The Animated Series kedveltette meg velem, ezek hatására néztem meg később a Ben Affleck és Henry Cavill főszereplésével készült filmeket. Szóval nekem így eddig ezek alkotják a képet Batmanről és Supermanről a fejemben.

Ha beírom a googleba, hogy Batman képregény, minden magyar oldal egy Eaglemoss-sorozatot hoz ki. Ez valami új sorozat, ahogy látom. A régi történeteket kapom meg velük keményborítós kiadásban, vagy teljesen új sztorik ezek?

Azt se teljesen értem, hogy felmegyek ennek az Eaglemossnak az oldalára és két sorozatot látok, amikben a kötetcímek alapján nincs átfedés. Az egyik a DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény, amiben egy rakás DC karakter sztorijai vannak, a másik pedig a Legendás Batman. Mit javasoltok? Kezdjem a Nagy képregénygyűjteménnyel, hogy képbe kerüljek a DC világával? Egyáltalán jók ezek a képregények, vagy jó ezekkel kezdeni? A magyar piacon én más sorozatot(?)/kiadást(?) nem találtam. Esetleg külföldről kéne rendelni?


Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget.



2019. jún. 6. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen mindegy, mert a Batman téma már vagy 60 éve pörög.

Annak idején leszedtem egy 40 gigás Batman packot, az összes képregény benne volt a legelsőtől.

El is kezdtem, de a régiek nagyon gagyik voltak rajzban és minden egyéb szempontból is.

A sztori kb egyenlő volt a nullával.

Szal nálam kimerült ott a sztori, hogy elolvastam a magyar sorozatot, amit 199x-től adtak ki kb 2000-ig.

Emellett van egy rakás, amit a Kingpin kiadó adott ki.

2019. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha időrendben nézed, anno a Semic Interprint kiadó kiadott 25db kb. 50 oldalas Batman-füzetet:

[link]

[link]


Ugyanez a kiadó utána összevonta az önálló Superman-képregénnyel a sorozatot, volt egy 57 részes Superman és Batman sorozat (füzet fele Supermené a másik Batmané volt):

[link]

[link]


Aztán a Képes kiadó kiadott pár kötetet...


És most még a Kingpin kiadó, meg az általad említett Eaglemoss-sorozat fut.

[link]



Nem naprakész, de ezt a cikket is érdemes elolvasni:

[link]



A 2 Eaglemoss-sorozat között nincs átfedés. A DC-sben minden DC-karaktertől jelenik meg történet...Batmanről is volt benne, meg nyilván vannak csapat-képregények is, ahol Batman is feltűnik.

A Legendás Batmanben meg csak Batman-sztorik vannak.



Nekem van amúgy jó pár eladó angol nyelvű Batmanem.

Ha érdekel, küldhetsz üzenetet.

2019. jún. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!