Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért volt akkor szenzáció...

Miért volt akkor szenzáció hogy Hagrid bevitte a pókot a Roxfortba, mikor nem is bántott senkit?

Figyelt kérdés
Én nem értettem hogy Hagridot kicsapták és nem is vették vissza pedig kiderült hogy nem az Aragog volt aki megölte azt a lányt... Akkor mégis miért nem részesült kegyelemben?

2019. jún. 8. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel veszélyes mágikus lényről(lényekről) volt szó, amik igazán nagy problémát is okozhattak volna.
2019. jún. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Réniá ***** válasza:
94%

Amikor Hagridot kicsapták Aragog miatt, még nem derült fény arra, hogy valójában egy Baziliszkusz a gyilkos, és a titkok kamráját, nem Hagrid, hanem Tom Denem nyitotta ki. Tehát, mivel a legtöbb varázsló és boszorkány irtózik, az efféle szörnyektől, könnyebb volt meggyanúsítani Hagridot és a pókját, mint a semmiben tapogatózni.

Dumbledore ugyan gyanakodott Denemre, de nem volt bizonyítéka sem kellő információja. Így csak annyit tudott kiharcolni, hogy Hagridot ne zárják az Azkabanba. A pálcáját viszont eltörték és még ki is csapták.

Amikor fény derült a Baziliszkuszra, Harry idejében, Hagrid már mégis csak idős volt ahhoz, hogy vissza üljön az iskolapadba. Fura is lett volna az egész szitu. De mondjuk egy új pálcát azért engedélyezhettek volna neki.

2019. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem tudták. Az egész történetre csak a Titkok Kamrája végére derült fény. Előtte mindenki (vagy legalábbis a túlnyomó többség) azt hitte, hogy a Hagrid által becsempészett lény ölte meg a lányt. A Titkok Kamrája végén Hagridot visszamenőlegesen is felmentik, ezért lehet belőle tanár a harmadik résztől.
2019. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Hagrid az egyik legveszélyesebb lényt vitte be az iskolába, majd rejtegette; szóval épp eléggé törvényt szegett, így jogos volt a büntetése, s hogy a baziliszkuszos ügy kiderülse után nem rehabilitálták.
2019. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már bőven megválaszolták a kérdést, én valahonnét máshonnan szeretném megközelíteni. Nekem Hagrid némileg ellentmondásos karakter. Bár abszolút a pozitív szereplőkhöz sorolom mégis gyerekként sokkalta jobban kedveltem mint most felnőttként. 12 évesen olvastam először a Harry Potter könyveket, addigra ha jól emlékszem éppen 4 film volt napvilágon. Azóta természetesen mindig filmet nagyjából végtelenszer láttam és a könyveket is átlag évente egyszer azaz minden életciklusomban elolvastam, és valóban hihetetlen, hogy a korom változásával hogyan tud egy-egy szereplő is változni - hogyan is fogalmazzak? - a szívemben...?

Felnőttként Hagrid nekem kissé ostobának tűnik bizonyos szempontokból, szerintem Dumbledore is inkább csak sajnálatból sem mint hozzáértése miatt alkalmazza. Kétség kívül ért a mágikus lényekhez de valljuk be tényleg fejetlenül tanít, veszélyes dolgokat csinál. Józan paraszti ésszel kellene például a sárkánytojáshoz is hozzáállnia és tudnia, hogy nem fogja tudni megszelídíteni mint ahogy az akromantula is csak őt fogadta el a későbbiekben, Harryéket már meg akarta enni ő mégis odaküldte őket a fészkébe. Szerintem ezekben az ostobaságokban ütközik ki az óriás vére, ugye az 5. részben eleget olvashattunk róla, hogy nem túl eszesek. Aragogot vajon meddig növesztgette volna a kastélyban, ha Denem nem buktatja le? Az is lehetett volna halálos kimenetelű... Mindent egybevetve egyébként szeretem Hagridot, de nem sorolnám a túlontúl okosak közé.

2019. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

ezt mondjuk nem értem

nem kötekedni akarok de azt boncolgatod hogy Hagrid som esetben meglepően ostoba dolgokat tud csinálni és gondolni de végül leírtad a lényeget megválaszolva ezeket mind

Hagrid fél-óriás, azért nincsen annyi sütnivalója sem mint egy 14 éves gyereknek, az öccse aki egy tisztafajú óriás beszélni sem tud rendesen, óriás mércével nézve Hagrid egy Einstein

2019. aug. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*sok
2019. aug. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!