Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Disztópia / digitális technika...

Disztópia / digitális technika árnyoldalát bemutató könyvek?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam el a híresebb Orwell műveket és a Szép új világot. Most olyan könyvet keresnék, amik témájukban valamilyen formában hasonlítanak az előbb említett könyvekhez, de sokkal modernebb, napjaink digitalizációs folyamatainak a negatívumjait mutatják be. Black Mirror sorozat témáit feszegető könyvekre gondoltam.
2019. jún. 20. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Farenheit 451 - ez az egyik legismertebb disztópikus regény.


Aztán:

Gépnarancs

Állatfarm


Sokan nem tudják, de Stephen king írta a Menekülő embert - ami szintén ide illik.


Vörös lázadás,

Battle Royale,

Logan futása

Az ember a fellegvárban


Én ezeket javasolnám a témában.

2019. jún. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
William ​R. Forstchen "Késöbb" trilógiája az amerikai nemzet élet-halál küzdelmét tárja elénk. Az áramellátó hálózatot megsemmisítő elektromágneses csapás (EMP) óta a túlélők közel teljes sötétségben, az éhezés és a terror árnyékában próbálják újjáépíteni egykor virágzó országukat.
2019. jún. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?

Asimov Robot-történetei (Én, a Robot, Acélbarlangok, Mezítelen Nap, Hajnal Bolygó Robotjai)

+ amiket előttem írtak, nagyon jó ajánlások :)

2019. jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) eddig az 1984 Allatfarm Szép új világ hármas van meg, illetve már tervben volt a Fahrenheit 451 olvasása, csak kicsit megijedtem, hogy elfogytam az ilyen jellegű könyvekből:D
2019. jún. 20. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!