Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen szépirodalmi, klassziku...

Milyen szépirodalmi, klasszikus művet ajánlotok egy kezdő olvasónak?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő olvasó vagyok és szeretném belevetni magamat az olvasásba, de csak és kizárólag a szépirodalmi, neves könyvek terén.


Na most vagy 100 oldalt olvastam Victor Hugo, "A Nyomorultak" c. regényéből, de már igazán kezdett zavarni a millió egy - számomra kiejthetetlen - francia név, helységnév, stb...


Valahogy elvette a kedvemet, hogy bizonyos neveket nem tudtam kiejteni még a gondolataimban sem. :/


2019. jún. 23. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Írd be ide a francia nevet - ott a kis mikrofon kiejti neked.

[link]

Nekem nagy élmény volt Tolsztoj - Háború és béke, Anna Karenina, majd jöhet Dosztojevszkij Karamazov testvérek.

Nagy lélekismerők, sokat adott nekem, ajánlom.

2019. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Kincses sziget talán. Ajánlott olvasmány volt, én nagyon szerettem, bár régen olvastam, de úgy emlékszem nem volt benne túl sok vagy egyáltalán nem is volt benne kiejhetetlen név. Ne kövezzetek meg, ha kérdést kiíró nem ilyenekre gondolt.
2019. jún. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen,kérdező, hogy kb hány éves vagy, jó lenne tudni
2019. jún. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Bronte nővérek könyveit nyugodt szívvel ajánlom, nagy kedvencem a Jane Eyre. Igaz, angolul olvastam de Orwell 1984 és az Állatfarm könyvét is nagyon szerettem. Ami még eszembe jut az esetleg Jane Austentől a Büszkeség és balítélet, Értelem és érzelem vagy az Emma. Esetleg Keyestől a Virágot Algeronnak. Valamit hazai írók közül Szabó Magdát szeretem nagyon. Így látatlanban nehéz ajánlani de less utánuk, hátha valami megtetszik.
2019. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Skarlát betű

Üvöltő szelek

Büszkeség és balítélet

Zabhegyező

Ne bántsátok a feketerigót!

A nagy Gatsby

A Legyek Ura

2019. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előzőekben említettek szuperek, de itt van még pár:


Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember

Jules Verne: Grant kapitány gyermekei

Alexandre Dumas: Monte Christo grófja / A három testőr

Robert Merle: Mesterségem a halál / Védett férfiak

Tolkien: A gyűrűk ura

Bulgakov: A Mester és Margarita

Hasek: Svejk

Dickens: Szép remények

2019. jún. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Dosztojevszkij Bűn és bűnhődés. Nem engednék úgy embert meghalni, hogy nem olvasta el. A másik ilyen mű a Faust, de az sokkal de sokkal nehezebb olvasmány.
2019. júl. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!