Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Durmstrang-ban is vannak...

A Durmstrang-ban is vannak házak, mint a Roxfortban és az Ilvermornyban?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos kánonba erre nincs utalás. Tehát nincsenek.


Nem hivatalosan annyit tudni róla, hogy nem fogadnak "mugli születésűeket", és elég kis iskola, szóval elvileg nincsenek házaik.


Igazából Hogwarths ugye az angol iskolarendszerre épül, ahol házak vannak, arról mintázta az írónő, de európában ez nem jellemző, tehát feltételezhetjük, hogy nincsenek.

2019. jún. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat, sokat segítettél.

Egy fanfictiont írok, amiben Draconak lesz egy lánya, akit a Durmstrangba fog küldeni, és ezért kérdeztem. :)

2019. jún. 24. 08:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívesen! Ha esetleg elkészül, megoszthatod velünk, én legalábbis szívesen elolvasnám!
2019. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen, mindenképp meg fogom osztani, privátban megirom neked az ao3 oldalamat, oda fogom majd feltenni, ha elkészült.

Bár még csak tervezem, szóval per pill még nem tudom, hogy mikor lesz kész.

2019. jún. 24. 09:20
 5/7 Réniá ***** válasza:
100%

Jól mondta az előttem szóló, a Durmstrangban nincsenek házak. Az ottani kastély valóban kisebb, mint a Roxfort, csak négy emeletes - Viktor Krum szerint. Viszont a birtok nagyobb és egész kelet Európából fogadják a diákokat, a mugli születésüeket kivéve. Számomra mindig nagy talány volt, hogyan oldják a más-más nyelveken beszélő diákok oktatását. Kíváncsi lennék, hogy te milyen megoldást adnál rá.

Sok sikert a történetedhez. Ha elkészül én is szívesen elolvasnám.

2019. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 kötelező orosz nyelv oktatás lenne szerintem a megoldás rá, vagy még a felvételi előtt kéne alapszinten megtanulniuk oroszul, hogy értésk az okatást.
2019. júl. 2. 16:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Ilvermornyban vannak házak, mivel az a Roxfort mintájára készült. Ott is ugyan úgy 4 ház van, csak ott úgy van, hogy szobrok (a házak szobrai) választják ki, hogy ki hova menjen. Ha 1-nél több szobor megmozdul, hogy az ő házába menj, akkor megmondhatod te, hogy hova szeretnél tartozni.
2020. jan. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!