Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mi az a "Space Karen"? És...

Mi az a "Space Karen"? És miért hívják így Brie Larsont?

Figyelt kérdés

Most találtam egy ilyen Star Wars posztot Facebookon:

[link]

A hangvételből ítélve valami gúnyolódó poszt lehet, de ez mit takar pontosan? Mitől 'Space Karen' ő vagy ez mit jelent egyáltalán? Meg miért kéne őt távol tartani a Star Wars-tól?



2020. júl. 14. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Karen egy pejoratív szleng egy bosszantó, indulatos és gyakran rasszista középkorú fehér nőre, aki folyton a jogait lobogtatja. Hosszabban ki lehetne fejteni pontosan kiket szoktak Karen-nek hívni, leginkább a meme-k között találkozhatsz vele.

Ami miatt ráaggatják a Karen titulust, az szerintem amiatt lehet, hogy rövidre nyírta a haját és nem túl nőiesen viselkedik és a nézők között megosztó szokott lenni egy elférfiasult női karakter. Ezen nem segítettek az Endgame-ben a semennyire sem bújtatott enyhén feminista jelenetek sem. Vannak akik menőnek és vannak akik visszataszítónak tartják, ebben én nem akarok állást foglalni azt rád bízom.

2020. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
63%

Van egy egész szubkultúra, ami arról szól, hogy Bire Larson mennyire csúnyarosszgonosz. Mivel nem titkoltan feminista, és az internet "egyes" köreiben annál nagyobb szitokszó nem létezik. Az egész még akkor volt nagy ügy, amikor azt nyilatkozta, hogy szerinte túl sok középkorú fehér férfi kritikus van, és így a kifejezetten nem nekik célzott filmek hátrányból indulnak. Aztán a Captain Marvel-ben is, meg az Endgame-ben is voltak olyan jelenetek, amik a karakterének a feminista voltát emelték ki.


A "Karen" eredetileg egyáltalán nem erre vonatkozik, de gondolom aki ezt írta, az csak akart egy újabb szitokszót amit használhat rá.

2020. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!