Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Meghan Markle mitől lesz fekete?

Meghan Markle mitől lesz fekete?

Figyelt kérdés

Őszintén, én a botrány előtt azt sem tudtam, hogy fekete.

Viszont hogyan lehetne akár félvér is, amikor már az anyja sem volt full fekete? A felmenőinek a többsége fehér, anyuka volt talán félvér és ő teljesen "kifehéredett" már.

Mikortól számít valaki így fehérnek vagy feketének?

Ha nekem pl. az egyik dédim fekete volt, de ő fehér emberrel házasodott és az utódaik is és rajtam sem látszik a feketeség, attól még valójában fekete vagyok vagy lehetek?

Ezt most nem teljesen értem.



2021. márc. 21. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Pedig látszik rajta, hogy van benne feka ver. Annak ellenére is, hogy fehérnek akar kinézni es fehéríti a bőrét is az a beteg nő. Régebbi képein teljesen fekának néz ki. Ha csak az egyik dedid fekete, te mar nem leszel az, bar bizonyos esetekben lehet generáció ugrás es kijöhet mondjuk az unokán jobban.
2021. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Fekete az anyja, és ő nevelte. Az apja fehér, de vele rossz viszonyban van, és gyerekként nem is tartották egymással a kapcsolatot.


Ha nekem anyám magyar, és magyarként nevel, az teljesen mindegy lesz, hogy az apám, akire jobban hasonlítok, svéd-e avagy sem.

2021. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Azért ennyire fontos, hogy fekete, mert a jobbos magyarok minden színesbőrűt utálnak, és így van még egy híres ember akit lehet utálni anélkül hogy okot adna rá.
2021. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De a magyar és svéd nemzetiségek. A fekete egy rassz és nem nemzetiség. Akkor elefántcsontparti vagy etióp, stb. De tudtommal amerikai állampolgár.
2021. márc. 21. 14:03
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A rassz igazából egy nem létező dolog, genetikai szempontból. Ugyanolyan szintű emberi találmány, mint a nemzetiség vagy az országhatárok.
2021. márc. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Attól még nem lesz ugyanaz. A faj is és az egész rendszertan emberi tákolmány, sokan azért nem értik az evolúciót sem, mert azt hiszik, hogy bizonyos fajnak lenni valami állandó dolog és úgy alakulnak egymásba mint a pokémonok.

Azért genetikai különbség lesz egy nigériai és egy szomáliai között is. Ránézésre is, akár színtónusban, akár csontszerkezetben, tehát látható fizikai tulajdonságokban. Szóval azért nem hasukra csaptak és úgy találták ki, de keveredhetnek és át is alakulhatnak.

2021. márc. 21. 14:12
 7/13 anonim válasza:
52%
#5 ...és nemzetközivé lesz holnapra a világ.
2021. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Mi egy fehér ember?


Akinek világos a bőrszíne?

Nem. A kelet-ázsiak hatalmas része világos bőrű, mégsem nevezzük őket fehérnek. Az arabot, aki lehet szőke hajú és fehér bőrű is, szintén nem soroljuk a fehérek közé. Egy albínó fekete ember a világos bőrétől függetlenül ugyanúgy fekete marad.


Van valami genetikai különbség?

Nincs. Minden nem afrikai ember ugyanabból a párezer fős csoport ősemberből alakult ki, akik úgy döntöttek, elhagyják Afrikát. Egy kelet- és egy nyugat afrikai személy között nagyobb a genetikai különbség, mint köztem és egy random japán állampolgár közt - ennek ellenére azt a két afrikait egy rasszba soroljuk, engem meg azt a japán embert nem.


Európából kell származzon?

Nem. Akkor mi magyarok sem lennénk fehérek, hiszen Ázsiából vándoroltunk ide.


Sokáig Európában kell tartózkodjon?

Nem. A romák már évezredek óta Európában élnek, mégsem nevezzük őket fehér embernek. Vagy akkor ha elég sokáig nem élsz Európában, hirtelen megszűnsz fehérnek lenni?


Arcfelépítés alapján?

Nem. Nem minden ázsiainak van ám "ázsiai szeme". Akkor ők hirtelen nem is számítanak kínainak, japánnak, thaiföldinek, pedig az az anyanyelvük, ott élnek, és minden felmenőjük ázsiai? Széles és keskeny orra lehet a fehérnek meg a feketének is. A világos szem egy mutáció. Ritkábban, de előfordul Ázsiában és Afrikában is. De ez alapján akkor én sem vagyok fehér, mert sötétbarna a hajam meg a szemem is?


És még sorolhatnám.


A "rasszok" között kulturális különbség van, és emiatt omlik össze minden, ha definiálni akarjuk a "fehér embert". Büszke lehetsz arra, hogy magyar vagy, hogy lengyel, hogy német, hogy brit - ezek mind "fehér" nemzetiségek. De arra nem lehetsz büszke, hogy "fehér" vagy, mert a szó mögött nincsen kulturális töltet. Ezzel szemben a "fekete" mögött van: a rabszolgatartás miatt ömlesztve kerültek az afrikaiak Amerikába, és a fekete populáció túlnyomó többsége egyszerűen már nem tudja, hogy eredetileg milyen országból származott a családja - és mivel nemzetiségekre nem tudnak bomlani, élettapasztalat, történelem alapján alkotnak csoportot. "Mindegyikünk ősei borzalmas, igazságtalan körülmények miatt kerültek erre a kontinensre. Mindannyiunk ugyanazt a diszkriminációt tapasztalja meg."


A fehér embert máshogy nem lehet definiálni, csak úgy, hogy "a fehér ember minden, ami nem bármi más".


Meghan Markle-t egy fekete anya nevelte egy fekete kultúrában. Persze kevert származású nő, hiszen az apja egy fehér amerikai férfi, de ez nem teszi semmissé, hogy az anyja lánya.

2021. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ok, ez antifa ferdítés. Nincs olyan, hogy fekete kultúra. Az afroamerikaik ugyanúgy amerikaik, mint az ott élő fehérek.

A feketeség mögött sincs kulturális töltet, hiszen ugyanúgy ezerféle fekete nép él a világban, különböző történelemmel.

2021. márc. 21. 15:05
 10/13 A kérdező kommentje:

Abból a szempontból van max igazad, hogy a fehér inkább a politikában, propagandában használt szó (amivel így könnyű hasonló propaganda szövegeket gyártani), a kaukázusi vagy europid a megfelelő megnevezés. Ezeknek a rasszoknak viszont megvannak a genetikai és más karakterisztikus jegyei. Tehát tiszta biológia.


Ha csak a biológiát néznénk, akkor a keveredés miatt az amerikai feketék genetikailag már közelebb állhatnak a többi ott élő emberhez.

Kulturálisan viszont egyértelműen "amcsik".

2021. márc. 21. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!