Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Tóth Andi miért mondja magát...

Tóth Andi miért mondja magát erdélyinek?

Figyelt kérdés
Tudtommal nagyváradi. Nagyváradnak pedig semmi köze Erdélyhez, az a Partium része. Nekem párom is nagyváradi, illetve jó pár ismerősöm van határon túlról, és ők spec kikérik maguknak, ha valaki a Partiumot Erdélynek nevezi. :D Szóval Andi miért Erdélyezik, mikor nem is odavaló?

2021. jún. 13. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű.

A magyarországi emberek többségének fogalma sincs, mi az a Partium.

Ezért minden, a határtól keletre lévő romániai területet Erdélynek neveznek a közérthetőség kedvéért.


A jelenség azonos azzal, ahogy a vidékiek úgy hivatkoznak a fővárosiakra, hogy "a pestiek". Függetlenül attól, hogy a budapestiek jelentős része Budán lakik.

2021. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

"Tágabb értelemben az Erdély vagy jelenkori Erdély elnevezés alatt ma többnyire Románia egész nyugati részét értjük, de nem mint egységes tartományt, hanem csak mint 16 megye összességét. Ez a terület magában foglalja Belső-Erdélyt, a Partiumot és a Bánság keleti nagyobb részét. "

[link]

2021. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez érthető részben, de akkor pont egy közszereplő az, aki elmagyarázhatná ezt a többségnek, aki ezt nem tudja.
2021. jún. 13. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én erdélyi vagyok (székelyföldi), s mi is az "Erdély" szavat használjuk azokra a területekre, melyek a Kárpátoktól nyugatra vannak a határig. A "Partium" szót 11.-ig nem is nagyon hallottam (tudatosan). S akkor is csak az egyetem reklámozások miatt.
2021. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Elmondhatná de senkit nem érdekelne. Szerinted foglalkoznának vele ha belemenne ilyen "politikai" dolgokba? Sok híresség nem csak Magyarországon de külföldön is azért nem szólal fel ilyen dolgokban mert utána a kutyát se érdekelnék mivel "politizál". Az meg a másik hogy utána mindenki azzal lenne hogy takarodjon oda vissza ha erről beszél. Ilyenek az emberek 🤷
2021. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez nem politikai dolog. Szerintem meg pont, hogy nem ártana tudni a magyarországiaknak, hogy nem csak Erdély van a keleti határvonalon túl. És ezt sokan kikérik maguknak, pl egy volt tanárnőm is, aki székelyhídi (a határtól mindössze pár km), hogy az igenis Partium, és nem Erdély :)
2021. jún. 14. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát már meg ne haragudjon senki, de szerintem ne Tóth Anditól várjunk töriórát meg földrajzi magyarázatot. Kérdező, az ugye megvan, hogy egyelőre az érettségiig sem jutott el? 💁🏻‍♀️
2021. jún. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy tőle várom el, de azért gondolom nem ő az egyetlen közszereplő, aki onnan való..és szerintem nem ártana, ha tudatnák a néppel :D mert az ott élőknek ez nem biztos, hogy jól esik. Vagy kinevetik a magyarországit a tudatlanságáért. De valóban, mi soha nem tanultuk ezt, hogy milyen részei vannak pl az elszakított területeknek. Csak Erdély van Romániában, aztán jól van az. De nem ártana tudni, hogy nem így van. Így pl tévesen asszociálhatják, hogy a varázslatos Erdély és a hegyei már rögtön itt vannak a határ mentén, pedig azért ez nem így van :)
2021. jún. 15. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!