Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A Måneskin nevű együttes...

A Måneskin nevű együttes nevét miért ilyen furcsán ejtik a TV -ben?

Figyelt kérdés

Én nem nagyon ismerem őket, csak az Eurovízió környékén hallottam először róluk. Egy riportban akkor mondták, hogy olaszok, de valamelyikük (ex?)párja skandináv (volt) és innen a "måne".


A napokban újra többször szó volt róluk és Maneszkin / Máneszkin -nek ejtették. TV2 és RTL is.

Senki sem tudja a skandináv nyelvekben az Å, å = o ?



2021. nov. 5. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pl nem tudtam.
2021. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Skarsgård-családnál is elszúrják, s ott még az "a"-t sem ejtik jól. Egyszerűen nem ismerik a skandináv nyelveket, s nem néznek utána, leginkább angolosan ejtik.
2021. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 ilballodellavita ***** válasza:
100%
A nevük dán (magyarul holdfény), mivel Victoria valamennyire dán, és emiatt választották ezt a nevet, mert hangzásilag és jelentésileg megtetszett nekik. Egy sima ember (aki ugye nem ismeri annyira nagyon őket és/vagy nem tud dánul) nem fogja tudni rendesen kimondani.
2021. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaj, akkor a skin részen a k-t sem kéne ejteni (tényleg csak én svédes vagyok... akkor ez a sken :) )

Azt hittem az a fele az angol skin :D

2021. nov. 6. 12:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor mostmár írja le valaki pontosan, hogy kell helyesen kiejteni :D
2021. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mónesin
2021. nov. 6. 13:03
 7/9 A kérdező kommentje:

No, utánanéztem... bár a svédben a sken = sén.

A dánok ejtik a k-t. (Ezt én sem tudtam).

2021. nov. 6. 13:07
 8/9 A kérdező kommentje:

Így kell:


[link]

2021. nov. 6. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Móoneszkin
2021. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!