Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Nem értem hogy miért van a...

Nem értem hogy miért van a Kpop miért csinálja ugyanazt is japánul?

Figyelt kérdés
Például az ITZY-nek és a Stray Kids-nek van japán fiókja is (például: @straykids_japan) meg egy csomó banda minek csinálta meg a zenéjét japánul is?

2022. ápr. 5. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ott is nagy rá a kereslet + a koreaiak nagy része tud japánul.
2022. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagy részük tud japánul?! 😳
2022. ápr. 5. 17:31
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

A japán, a koreai és a kínai nyelv nagyon sok mindenben hasonlít.

Lényegében olyan, mint a cseh, lengyel, horvát és orosz, vagy a spanyol, portugál, olasz. Szóval játszva szót értenek egymással.

Sok közös szavuk van, amik azonos tőről fakadnak, másoknál csak egy kis eltérés van kiejtésben.

Az egyetlen, ami náluk lényeges különbség, az írásmód, ami mindegyiknél elég speciális.

2022. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 ez egyáltalán nem igaz. A koreaiak nagyon nagy része nem tud japánul. A szókincs kb 1/3-a az, ami valóban hasonlít a kínai eredetük miatt. + a koreai nyelvtana nagyban befolyásolva lett a japán megszállás miatt. De ettől még egyáltalán nem értik meg egymást, pláne nem a legtöbb koreai...
2022. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azért van japán oldaluk is, mert a japán piacot is célozzák, így könnyebben eljutnak a fanokhoz. A legtöbb japán se beszéli a koreait.
2022. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Kedves #4!

Egyáltalán nem arra gondoltam, hogy a nyelvük hasonlósága miatt értenék egymást, mert ez nem így van. Mindkét nyelvet tanulom/tanultam, értem és beszélem, tehát ezt tudom. Viszont nagyon sok koreai japánul tanul az iskolákban, ott a második legjobban tanult nyelv az angol után a japán. Ha felnézel egy akármilyen oldalra, ami a kpoppal foglalkozik, a legtöbb idol profilján láthatod, hogy beszél japánul.

2022. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Azt nehéz elhinni hogy angolul egyáltalán tanulnak, tekintve hogy az idolok 90 százaléka egy mukkot nem beszél angolul :D
2022. ápr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
#6, azért nem az idolokat kéne alapul venni, ugyanis legtöbbjük igen jómódú családból származik, nem az átlag iskolákba járatják a gyerekeiket, ergo a nyelvtanulásból sem a "basic" ellátást kapják.
2022. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A többségük tényleg nem tud angolul, még miniálisan se, kivéve azok akik éltek pár évet külföldön, vagy angol nyelvű országban születtek és nőttek fel. Japánul is maximum elmakognak, meg fejből betanulnak pár mondatot, amit elmondanak a koncerteken. De láttam sok japán koncertet, ahol koreaiul beszéltek a rajongókhoz, a tolmács meg fordította.
2022. ápr. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%
5-ösnek igaza van. A legnagyobb piac és a legtöbb rajongójuk ázsiai, így nyilván muszáj japán célközönséget is valamennyire kielégíteni. A stray kids tagjai közül ugye Chan és Felix ausztrál, tehát nyilván ők könnyebben megértetik magukat más kontinensen is. Az SF9 tagjai közül inkább Inseong volt, aki angolul kommunikált, mivel élt Angliában egy évet. De trainie idejük alatt a legtöbb Idol tanul kínai, japán nyelvet, van, aki angolt is. De biztos vagyok benne, hogy minden csoportban van legalább 1 tag, aki tud angolul, vagy konyít más ázsiai nyelvhez.
2022. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!