Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Ez hogyan lehetséges?

Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Egy újsághírben olvasom az interneten:

"A 42 éves férfinél kokaint és marihuánát találtak, és bebizonyosodott, ő adhatta a drogot Berkinek az ominózus napon."

Ha bebizonyosodott, hogy ö adta, akkor nincs értelme az "ő adhatta" kifejezésnek.

Vagy "bebizonyosodott", akkor már tény, vagy csupán "ő adhatta", ami csak feltételezés.



2022. máj. 12. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Firkászok… nincsenek jóban a nyelvtannal.
2022. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bebizonyosodott, hogy adhatta (volt rá módja), de ettől még nem biztos, hogy tényleg ő volt. Mert, mondjuk másnak is volt rá módja. Továbbá, ha megvádolják, a jogerős ítéletig nem nevezhető bizonyosságnak.
2022. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is azért tettem föl a kérdést, mert nézetem szerint is egyik kizárja a másikat. Talán így kellett volna írnom: "Hogyan lehetséges, hogy ilyen képtelenséget ír egy újság?"

A nevét direkt nem nevezem meg.

2022. máj. 15. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyre növekvő újságírói igénytelenség szerintem is létező jelenség, sajnos.


Ám a fenti inkább nyelvtani kérdés, és ebből a szempontból helyes. És ezt, szerintem te nem értetted meg.

Nyomozati szempontból: "bebizonyosodott, hogy adhatta" - megvádolhatjuk a cselekménnyel, aztán a bíróság eldönti, tényleg ő volt-e.

"Bebizonyosodott, hogy nem adhatta": meg sem lehet vádolni az elkövetésével.

Jogerős ítélet után: "bebizonyosodott, hogy ő adta". Ezt a mondatot jelen állásban még nem írhatták le!

Ezért helyes az eredeti megfogalmazás.

2022. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!