Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Három harmad miért mutatkozik...

Három harmad miért mutatkozik be doktorként?

Figyelt kérdés

Azt hittem, orvos, mert mindig úgy kezdi, hogy "Dr. Borszéki Péter vagyok".

Aztán egyik videójában azt mondta, jogot végzett.

Most akkor van, vagy nincs orvosi végzettsége, mert a kommentelők is doktor úrnak hívják.


Ha nem az, igazán kijavithatna őket.



2022. aug. 12. 09:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs orvosi végzettsége, jogász végzettsége van, ahogy te is írod, de a jogi végzettséggel is jár a doktori titulus (illetve előtag), ezért azt hülye lenne nem használni, mert menőn mutat a neved előtt, ráadásul a doktor szó hallatán tényleg mindenki egyből az orvosokra asszociál, ezt pedig nyilván mindenki ki akarja használni, így Borszéki Peti is.

Nekem is Dr. Jóska Pista volt a középiskolai magyar tanárom, aztán a csávó valójában Babits Mihány korai költészetéből (vagy mi a szarból) doktorált, és köze nem volt se az orvostudományhoz, se a jogtudományhoz, de azért használta a titulusát, hiszen miért ne használná, amikor presztízs.

2022. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem minden Dr. orvos.

Ha Dr. Kiss Géza, akkor lehet, hogy orvos, lehet, hogy jogász, de az is lehet, hogy PhD-je van bármilyen más területről - akkor is jár a Dr. előtag.

2022. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Ez olyan mint a rovar meg a bogár.


Nem minden doktor orvos, de minden orvos doktor. Képzed Dr. Indiana Jones sem orvos, hanem régész a filmben!

2022. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Látom, nem mindenkinek sikerült megértenie.


Nekem az a fő bajom, h úgy csinál, mint ha lényeges lenne a téma szempontjából a Dr. előnévnek, megtéveszti az embereket, mert azt hiszik, orvos. Először én is azt hittem, h orvos.

2022. aug. 12. 11:38
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Jelentsd fel!
2022. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

4



Az ostobaságodról nem ő tehet. Csak magadat égeted ezzel a kérdéssel (mármint égetnéd, ha nem anonim lenen az oldal).

2022. aug. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
4: azért mert ez a hivatalos neve és így mutatkozik be, még nem megtévesztő.
2022. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

7

Ne legyünk álszentek, azért így mutatkozik be, mert renkdívül előnyösen hat a Dr. előtag amikor kajáról, életmódváltásról, regenerációról, edzésről, tápkiegekről tart valaki kiselőadásokat.


Amúgy semmi szüksége nem lenne rá, mert szerintem tök oké a csávó amúgy is. Ezeréves tápkieg iparos dogmákat nem erőlteti, helyette tudományra alapozva közelíti meg a dolgokat.

Gondolom az lett volna a célja, hogy a Dr. előtaggal még hitelesebbnek tűnjön. Számomra mondjuk inkább zavaró ez a dolog nála, pont hogy nem előnyös.


Apám ügyvéd. 15 éve edz, fórumokon beszélget az edzésről, kajáról. Soha meg sem említette ott, hogy ő Dr. lenne mert az adott kontextusban teljesen irreleváns

2022. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7:


te vagy az egyetlen, aki érdemi a választ adott, a többieknek úgy látom, még a kérdés értelmezésével is komoly gondja volt, de azért miért ne okoskodna már.

a 2 és 3as válaszolónak pl. a szövegértéssel vannak komoly problémái, mert nem a kérdésre válaszoltak.

2023. jan. 26. 18:18
 10/12 NTBS ***** válasza:
Mert a jogi végzettségű szakemberek használhatnak Dr. Címet.
2023. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!