Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mi lehet ST22 Lacika új...

Mi lehet ST22 Lacika új ötlete, amire céget is akar alapítani?

Figyelt kérdés

A kérdés inkább csak azoknak szól, akik követik a Youtube csatornáját (egy kamionos, aki Youtube-ra rögzít vlogokat).

Nem akarom ellopni az ötletét, csak kíváncsi vagyok, mire mondhatta, hogy az emberek 99%-ának szüksége lenne rá. Ezek szerint nem kamionos téma lehet amit kitalált.

Lehet, hogy én vagyok fantáziátlan, de mára már minden szükségletet lefednek a különböző cégek. Ha felmerül egy új igény, akkor nagyon gyorsan megjelenik rá nem egy, hanem több cég a szolgáltatásaival, vagy a termékeivel. Annyit már sejtetett egy régebbi videójában, hogy valamilyen internetes szolgáltatás lehet. Netán éppen internetmegosztás kereső és közvetítő oldal lenne Európa szerte? De ilyen is van már. Vagy valami egyedi közösségi szolgáltatás? Ezek is le vannak már fedve nagy cégek által, mindenféle közösségi szolgáltatás megtalálható már a cégek repertoárjában.

Ha van ötleted és gondolod, írd le.



2022. okt. 19. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy egy (számára) új vállalkozásnak feltétlenül korszakalkotó egyedi és világújdonságnak kell lennie? Kamionozni és YouTubeozni se ő kezdett el a világon előszőr, sőt vlogoló kamionosként sem volt első. Valószínűleg ő soha semmiben nem volt legelső, miért pont most kéne neki elsőként előállnia egy sosem volt termékkel?


Az üzleti élet sosem arról szólt, hogy olyan üzletet csinálj, ami még soha senkinek nem jutott eszébe. Épp ellenkezőleg. Ezek az újító vállalkozások iszonyatosan rizikósak, mert vagy bejön, vagy nem. Ha valami olyat csinálsz, ami másnak már bejött, sőt kimondottan sokaknak bejött, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy neked is be fog jönni.


Csak számára új vállalkozás, mert Ő még nem csinált ilyet eddig. Az ő közönsége számára új abban, hogy tőle is megvehetik ezentúl azt a dolgot, amit eddig nem tőle vettek és mivel őt kedvelik, akitől eddig vették, azt meg nem biztos, hogy kedvelik annyira és úgyis szükségük van rá, ezért akár tőle is vehetik.

Tipikusan ilyen termékek az ásványvíz, üdítő, bögre póló, egyéb ruha, plüss, stb. Nem véletlenül ezekre épít a legtöbb influencer kiegészítő üzletként, mert ezek jó részére az emberek 99%-ának szüksége van, úgyis megveszik valakitől. Ha már a kedvenc videósuknak is van ilyen, akkor legalább egyszer vesznek tőle. Ha árban is versenyképes, akkor meg akár állandó jelleggel is átállhatnak rá és folyamatosan őt gazdagítják vele, nem mást. Neki szín tiszta nyereség, mindenki másnak meg nem veszteség, mert úgyis megvennék mástól.

2022. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mert ő azt mondta, hogy ez tényleg egy olyan dolog, amire rákeresett és nem talált. Szerintem nem lehetetlen, hogy tényleg talált valami olyat, ami ritka és hasznos.

De az is lehet, hogy ezt ő csak a magyar, vagy az európai viszonyokra értette és másol már van.

Rejtély megfejtő, kutató típus vagyok, ezért érdekel, hogy más szerint mi lehet.

Azt tudom, hogy rizikós minden új ötlet és még drága is sokszor. Sok újító tönkrement az ötletébe, vagy más nyert rajta.

A reklámtárgy shopra kitért legutóbb, ezt éppen meg akarja szüntetni, mert nem sok értelmét látja.

2022. okt. 26. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Most már felkeltetted az érdeklődésem, írd majd meg, hogy mi lett a nagy ötlet!
2022. okt. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most a 2022 év végi videójában elárulta, hogy hídépítés. Ez tényleg nem gyakori dolog. A nagyobb közhidak építését közbeszerzésként intézik és a lapok már előre le vannak osztva, hogy kik végezhetik. Ezért talán magánhidakra gondolhatott, de ez sem olyan gyakori, a kerti és a tavi hidak eddig is megépültek valahogy. Ő pedig azt mondta korábban, hogy nincsenek az ötletére szakosodott vállalkozások.

Az is lehet, hogy elterelésként mondta, vagy a hídépítést átvitt értelemben kel érteni, ha csoportok, vagy szolgáltatások között építene hidat az új cége. Nekem korábban úgy tűnt, mintha egy informatikai vállalkozási ötlete lenne, valamilyen közösségi szolgáltatással. Nekem ezen a területen vannak ötleteim.

2023. jan. 1. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!