Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Bryan Kohberger szerintetek...

Bryan Kohberger szerintetek más sorozatgyilkosokat akart másolni vagy másolt?

Figyelt kérdés

Ugye kriminológiát tanult és az egyik tárgy, amit hallgatott a BTK sorozatgyilkos köré épült.

A BTK gyilkos először négy embert ölt meg.

Bryan elsőre szintén négy embert ölt meg.

Szintén hasonló a brutalitás mértéke és azt is, hogy az áldozatokon kívül mások is éltek a házban. Ugye a BTK esetében a család három másik tagja, akik túlélték és Bryan esetében két másik szobatárs, akik szintén túlélték.


Amikor Bryant elkapták a rendőrök, akkor meg John Wayne Gacyt idézte azzal a beszólással, amit ő mondott a nyomozóknak a letartóztatásakor.


Illetve az, hogy így lebuktatta magát eléggé Ted Bundyt idézi. A rendőrök többször állították meg gyorshajtásért, pont ahogy Ted Bundyt is. Szóval mintha ez sem lenne véletlen, hanem így tervezte el.


Szerintetek az egész ügy a terve szerint alakul vagy csak lebukott?



2023. jan. 13. 16:54
A kérdező szavazást indított:
igen, egy másoló és a terve része volt a letartóztatás is
igen, egy másoló, de nem volt terve a lebukás
nem másoló, de a terve része volt bíróság elé állni
nem másoló és szimplán lebukott
valami mást gondolok az ügyről, leírom
8 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lúzer bele sem gondolt a tettei következményébe. Ez látszik az arcán, amikor megjelenik a bilincsben a bíróságon. Szerintem valamelyik csaj (szerintem a két szőke közül az egyik) visszautasította, amit nem tudott feldolgozni és így állt bosszút. A többiek rosszkor voltak rossz helyen. Erre utal, hogy tudtommal először a két szőkét ölte meg, akik egy ágyban aludtak. A harmadik csaj a pasijával észrevette, hogy van valaki a házban ezért őket is kinyírta. Mivel nem pont a tervei szerint alakultak a dolgok a nagy felfordulásban ott felejtette a kés tokját, amin rajta volt a dns. Ami alapján végső soron beazonosították. Ugyanígy menekülés közben észre sem vette a negyedik csajt, úgy ment el mellette, hogy nem bántotta. Vagy észrevette, de már sietősen el akart tűnni. Szerintem egy embert akart megölni célzottan. A többiek útban voltak.
2023. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én azért gondolom, hogy nem feltétlenül így van, mert mind a négy áldozat elég durván lett szétkaszabolva. "10 to LIFE" csatornáját néztem és ő ismert olyat, aki helyszínelt a tetthelyen és olyan részleteket osztott meg, hogy a fiú lábáról pl. csontig le volt metélve az izom és hasonlók.

Az lehetséges viszont, hogy ismerte az egyik lányt, mert Bryan vegán volt és az egyik lány pincérként dolgozott egy vegán étteremben. De ez inkább azt jelzi csak, hogy ott választotta ki őket.


A másik, ami miatt nem gondolom, hogy egy visszautasítás miatt ölt az az, hogy nem volt soha barátnője és olyan nő sem jelentkezett eddig rendőrségen, akinél valaha próbálkozott. Szerintem ilyen szempontból nem érdekelték a nők (vagy a férfiak) és inkább volt aszexuális.

2023. jan. 13. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
"nem volt soha barátnője" valahogy sejtettem, hogy valami ilyesmi fazonról van szó. Egyébként én olvastam, hogy egy lány elmesélte tiktokon a vele való egyik randiélményét és borzasztónak írta le. Szóval próbált az a lúzer magának barátnőt fogni csak senki nem akart tőle semmit. Ez is az én elméletemet igazolja. De most majd a saját bőrén fogja az igazságszolgáltatást megtapasztalni. A börtönben ki fogják csinálni, az ilyenek húzzák a legrövidebbet. Jobban járt volna, ha öngyilkos lesz csak gondolom az idiótája azt hitte ezt meg fogja úszni.
2023. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én azért nem hívnék valakit lúzernek, aki a PhD-ján dolgozik egy neves egyetemen. Azért meg kell dolgozni.

Most csak dehumanizálni próbálod olyan dolgokkal, amik nem annyira lényegesek vagy bárkire igazak lehetnek. Minden embert utasítottak már vissza és mindenki volt már idegesítő vagy borzalmas valaki más számára. Senki sem szerethető 100%-ban és mindenkit fog valaki utálni. Ennyi erővel mindenki lúzar, csak valaki nem teszi ki tiktokra.

De a többi hallgató pont az ellenkezőjét mondta. Pl. volt olyan, aki a gyilkosság után Bryant kérte meg, hogy esténként fusson vele, mert így biztonságosabb. Nem hiszem, hogy ilyesmire megkérnek egy embert, akit borzalmasnak találnak.

Persze mindenkinek vannak rossz tulajdonságai.


Nem gondolom, hogy a börtönben azok húzzák a legrövidebb ideig, akik egyszerre négy embert végeznek ki minden probléma nélkül. Inkább félni fognak tőle, ha egyáltalán beengedik a többi rab közé és nem ítélik hozzá túl veszélyesnek.

2023. jan. 13. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem azért lúzereztem le, mert visszautasították. Hanem azért, mert süt róla, hogy azt hitte meg fogja úszni. Az ilyeneket összeverni, megerőszakolni meg megölni szoktak a börtönben. Mint Jeffrey Dahmert. De szerintem se engedik össze senkivel. Egyszemélyes cellában fog megrohadni vagy kivégzik.
2023. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért azt jobb észben tartani, hogy akik a börtönben ilyeneket csinálnak, azok azért ülnek, mert kint is ilyeneket csináltak ártatlan emberekkel.

Pl. volt az a Richard Huckle gyilkosság, aki azért volt börtönben, mert fiúkat molesztált. Sokan örültek, hogy megölte a cellatársa, de aki halálra kínozta az szintén hasonlóért ült, csak ő meg lányokat erőszakolt meg. Szóval egyik kutya, másik eb.

2023. jan. 13. 23:44
 7/8 anonim válasza:

Kicsit meglep hogy itthon is foglalkoznak az üggyel 😅. A srácról egyébként több sztori is előjött, többek között imerősöktől, és gyerekkori barátoktól. Röviden összefoglalva egy kicsit félénk, de okos, duci fiúnak írják le akit piszkáltak az utóbbi miatt, a leírások alapján főleg lányok...majd hirtelen lefogyott, és egy akkor kialakult"Visual Syndrome" betegsége miatt agresszívabbá is vált. Nagyon sok helyen említik hogy a lányokkal/nőkkel nem nagyon "jött ki", sok visszautasítás érte, így nem nagyon volt tapasztalata.

Megpróbálom belinkelni a tini korában írt bejegyzéseit, NAGYON érdekesek, és általuk kicsit betekintést nyerhet az ember, az elméjébe.

2023. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem Elliot Rodgert akarta másolni. Neki is szintén az volt az egyik indítéka, hogy a lányok elutasították. + Bryannek volt egy facebook fiókja Pappa Rodger néven (ez is Elliot Rodgerre utal) ahol rendszeresen osztott meg nőgyűlölő incel bejegyzéseket.
2023. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!