Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Bruce Lee-t tisztelem és...

Bruce Lee-t tisztelem és csodálom, de az "utódai" (Jackie Chan, Jet Li, Mark Dacascos, Tony Jaa) filmjeit sokkal szórakoztatóbbnak találom és-tudom, most majd kapok a pofámra-tehetségesebbnek is gondolom őket. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Azért lehet ez, mert Bruce csupán az utat taposta ki, amin elindultak ezek az őstehetségek vagy esetleg ténylegesen jobbak, mint ő volt? Láttátok a Sárkány bosszúját? Tony Jaa olyan mozdulatokat produkál, hogy leesett az állam, Bruce filmjeiben ilyen szintű tehetséget nem véltem felfedezni. De ott van Mark Dacascos is például, aki már a 90-es években is nyomatta ezeket a lehetetlennek tűnő mozdulatokat (Capoeira, Száguldás életre-halálra, Könnyező harcos stb.). Bruce van túlértékelve vagy a többiek vannak alulértékelve?

ápr. 23. 00:11
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Bruce Leenek nem volt ideje a valóban jó filmjeit megcsinálni, mert azelőtt meghalt, hogy tényleg befutott volna.

De amúgy hihetetlenül szépen mozgott.

Jet Li mozgása is nagyon szép volt, A sárkány csókja vagy a Nyakörv amúgy átlagos filmek, de Jet Li mozgása kárpótolja a hiányosságokat.

Tony Jaa meg hát szenzációs, de neki meg tudnak jó filmet írni. Oké, az Ong-bak. De a többi filmje gáz, a remek akciójelenetek sem mentik meg (A Protector is vacak film, de az a bizonyos vágatlan bunyó tényleg szenzációs.)

Na meg ugye a The Raid Iko Uwaisszal és Yayan Ruhiannal.

Amúgy a Száguldás életre-halálra nekem nagy kedvencem.

ápr. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most nem feltétlenül a filmek minőségére gondoltam (persze az is nagyon fontos), hanem a harcművészeti tudásra és a képességekre. Egyébként pedig a Sárkány csókja és a Nyakörv is kritikailag elismert filmek, nem csak az akciójelenetek miatt, hanem Jet Li alakítása miatt is. Azon kevés harcművészek egyike, akik színészkedni is jól tudnak. Viszont a "drótos", antigravitációs filmjeit nem nagyon szeretem és sajnos sok van neki. A Raid-et is kedvelem, Yayan Ruhian egy vadállat, igen megemlíthettem volna az indonéz fiúkat is...
ápr. 23. 11:04
 3/5 A kérdező kommentje:
És sajnos az emberek kevesen ismerik Dan Chupongot, aki Tony Jaa kaszkadőre az új filmjeiben. A Született harcosokban ő a főszereplő és olyan életveszélyes kaszkadőrmutatványokat vitt benne véghez a csávó, hogy Jackie Chan is "megirigyelhetné". Az a film az Ong Bak szteroidozott változata.
ápr. 23. 11:14
 4/5 TR75 ***** válasza:

Amúgy az Ong-bak és társai szerintem már kissé túlzások is, a szórakoztatásért túl sok mindent vállalnak a szereplők és a kaszkadőrök, az én véleményem az, hogy ennyit nem ér egy film sem. A magam részéről amúgy kerülöm az olyan filmeket, ahol súlyosan megsérül egy kaszkadőr/szereplő, vagy meg is hal.

Na, igen, Jet Li amúgy jó színész is, és valóban, a tuningolt filmjei nem jók, Az egyetlent konkrétan egy negyed óra után abbahagytam, annyira gáz.


(most látom, hiba csúszott az előző válaszomba, nyilván azt szerettem volna mondani, hogy Tony Jaanak nem írnak jó filmeket)

ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Markéknak sokkal több idejük és lehetőségük volt hogy a filmjeiket kidolgozzák, komoly szakmai csapat áll mögöttük, szerintem ez lehet az ok. Gondolom B.L. is ide jutott volna, ha nem ér véget az élete olyan korán. Egyébként nálam Jackie régi filmjei most a kedvencek, sorban nézem őket újra :D Igen tudom, hogy sokszor bugyuták, de egyrészt jó a hangulatuk, a humoruk, na meg mozgásra se semmi amit összeraktak annak idején. I 🧡 Hong Kong
ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!