Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mi Azahriah sikerének a titka?

Mi Azahriah sikerének a titka?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, túlzás nélkül állíthatom, hogy Azahriah médiatörténelmet írt, és minden idők legnépszerűbb magyar előadója lett. Mindenkit, aki előtte volt, túlszárnyalt.


Azt azonban nem értem, mi az oka ennek a nagy sikernek. Belehallgattam a zenéibe, azt elismerem, hogy nagyon egyedi hangzása van, de nekem nem tetszik. Tegyük hozzá: egyetlen mai magyar előadó sem tetszik. Csak azok tucatzenét gyártanak, Azahriah meg különlegeset, de ezzel meg is szűnik számomra a többiek és Azahria közötti különbség. Talán a személye lenne az, amivel ennyi embert vonzz? Az ugyanis tény és való, hogy értelmes ember, habár én még így sem tudnék érte rajongani. Mondjuk nem is vagyok a korosztálya, én a 30-es éveimben járok, ő huszonéves.

Bár ettől még tetszhetne, mert Billie Eilish a "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" albumával megfogott, szóval elméletileg vevő vagyok a Z generáció dalaira is. 😅


máj. 26. 22:05
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
42%
nézz ki úgy mint egy homár és írj tini kiscsajoknak nyálas "zenéket" és rajongani fognak érted
máj. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

#1


Nem azért tettem fel a kérdést, mert olyan sikert akart akarok, mint ami neki van. Én más úton igyekszem sikeres lenni, és elérni az életben, amit akarok.

Csak nem értem, hogy miért van ennyire felkapva, mert nekem nem tűnik kiemelkedőnek.

máj. 26. 22:59
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Legyél igénytelen és lehetőleg olyan témákat, dalokat kreálj amivel könnyedén lehet azonosulni.
máj. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
38%
Le Azahriahhal! Le az igénytelen popkultúrával!
máj. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Kedves Vezető ***** válasza:
68%

Amerikában már 9 éve kiröhögték ezt a "műfajt", a mumble rap et:

[link]

Most ért ide, Tóth Andi is ebből merítkezik, Azi meg meghintette az egészet Kispállal (ezzel is elnyerve az idősebb korosztályt), Quimby-vel, s.t.b.

A Mumble Rap gyakorlatilag a dúdolás utódja, motyogás.

Dallamosan elmotyog valamit, és ez professzionális dal hatást kelt.

Ez ugyan az a videó, csak későbbi, de itt hallhatsz példákat is, közvetlenül Snoop után :D :

[link]

Most ért ide hozzánk ez, ennyi.

máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy a mumble rap az egymás után újra és újra ismétlődő szöveget jelenti pl.: Lil Pump - Gucci Gang.

Ezek szerint Azahriah is mumble rap-et nyomna?

Nem vagyok jártas a témában.

máj. 26. 23:31
 7/26 Kedves Vezető ***** válasza:
0%

Van több féle is,az alapja(!) Mumble rap, igen, mint mondjuk itt az első, az elnyújtott hangú, de van több féle is mint 3, rá mondjuk ebből az első, az elnyújtott, meg az utolsó a nyávogós a jellemző, de igazából ő motyog is, meg néha felsikít, stb:


[link]

máj. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Nekem abszolút nem tetszik a zene, amit csinál.

Több, mint húsz számba hallgattam bele,de eggyel sem végeztem.

Ez tényleg ízlés dolga. Nekem nem tetszik.


Viszont a fiatalember életfelfogása és szerénysége nagyon tetszik.

Sok beszélgetést meghallgattam vele és nagyon szimpatikus.

máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
23%
amúgy miért nem bírják itt elfogadni ha valakinek tetszik a zenéje?
máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%

Az, hogy igénytelen, gagyi és tré. Azt meg szeretik a tömegek, birka-effektus. Minél gányabb valami, annál többen "szeretik".

Ez mindig is jellemző volt, itthon meg aztán főleg, nézd meg mekkorát mentek az utóbbi években az olyan gagyi "előadók" mint Majka, Kasza Tibi, Kis Grofó és társaik.

És ezért van az, hogy a tényleg igényes, zeneileg is értékelhető előadók és műfajok, pl. a szimfonikus metál mai napig rétegzenék.

máj. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!