Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Miért nem szeretitek SP-t,...

Miért nem szeretitek SP-t, Fluort, Márton Mátét (MM), Justin Biebert és Rebeca Black-et? Miért örvendenek közutálatnak?

Figyelt kérdés

Annyira azért nem rossz előadók szerintem, van tőlük sokkal-sokkal gagyibb is. Talán az a cél, hogy hangról hangra megkomponált zenét hallgasson mindenki? Akkor miért nem fikázzák a többi gagyinépet, pl Kelemen Kabátban, vagy a régi Shygys-t? A Sygys-ért lányok ezrei pisiltek, pedig azok aztán javából Kozsó megcsinált műfiúi voltak, vagy az All4Love is ilyen. Oké, hogy SP se mélyenszántó gondolatokról énekel, de semmivel sem rosszabb szerintem, mint pl az előbb említett Kelemen Kabát vagy All4Love. Könnyed zenének nevezik az ilyet, értelmet kár keresni egyikben is, másikban is. Justin Biebernek meg van egy egyenesen megható száma is.

Ami a legdurvább, hogy elterjedt, hogy már a halálát is kívánják SP-nek vagy Justin Biebernek. Miért kell eddig vinni? Miért kell a halálba utálni őket?

Az a baj, hogy én ezt nem látom át, nekem egyik is könnyűzenei előadó, meg a másik is, akit pl nem utálnak ennyire. Ember egyik is, másik is. Ha ezer évig élek, akkor sem fogom érteni, hogy milyen plussz rossz van bennük, ami pl a többi gagyiban nincs meg.

Ha meg a külsőről beszélünk, akkor pedig a finomabb vonású fiúk is sok lánynak tetszenek, nem mindenkinek kell a szakállas díjbirkózó, nekem pl kimondottan az ilyenek tetszenek, attól az még nem b@zi. Justin Bieber meg kimondottan kisfiú még, őt ezért kár cikizni. Rebeca Black is csak egy kislány még, ha meg gagyi a szövege, hát Kelemen Kabáté meg sok amerikai rapperé még gagyibb.

Esetleg divat közösen utálni valakit, nehogy kilódjunk a sorból? Vagy mi ez a tömegjelenség?


26/N (igen, nem 16, és még munkám, életem, családom is van)


2011. aug. 24. 14:03
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*kilógjunk
2011. aug. 24. 14:05
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert régen a kultúrának, zenének (igen, zene, mint művészet) volt értéke, ezek a tehetségtelen kreálmányok pedig új "értelmet" adtak ezeknek a fogalmaknak. Nincs szó arra, hogy mennyire káros ez a szemét a fiatalság általános világképére és "ízlésére", már ha lenne a szerencsétleneknek ilyesmijük.
2011. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

"Annyira azért nem rossz előadók szerintem, van tőlük sokkal-sokkal gagyibb is."


Nem ismerem ugyan túlzottan a "munkásságukat" (Tudom, akkor minek ugatok bele :D)

De az agyonutált tinibálványok _sose_ a legrosszabbakól kerülnek ki. Hiszen ahhoz hogy közutálat tárgyává válljon egy celeb, ahhoz kell egy alap rajongótábor, akiket lehet utálni.


Nem hinném, hogy a "Kelemen Kabátban"-nak olyan hatalmas rajongótábora lenne. Akiket a rajongók nem vesznek komolyan, azokat az ellentábor se.

A Shygys-szal kapcsolatban viszont nem értek egyet, őket ugyanúgy hatalmas divat volt utálni, mint most SP-t.



Szóval a lényeg, hogy a popkultúrában megjelenő, menő dolgok az esetek 90%-ban átváltanak a gagyiság, és az igénytelen divatmajmolás szimbólumaivá... és hirtelen utálni lesz őket divat. De ehhez kell az, hogy előtte felkapják őket, tehát kell azért valami ami miatt szerethetőek bizonyos réteg számára.


A nagyon ultragagyi azért erre ritkán képes...


Remélem érthető nagyjából mit akartam. :)

2011. aug. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

Én leginkább azért utálom őket, mert túl vannak sztárolva.A csapból is ők folynak, emiatt irritálóvá válnak.

És folyamatosan azt lehet hallani róluk, hogy őket MINDENKI szereti.Szerintem ez az, ami leginkább feltudja huzni az az emberek agyát.

2011. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%
Ja, gondolom divat utálni, meg az emberek szeretnek utálkozni. Én nem utálom őket, bár amit eddig hallottam tőlük, az szerintem szar, bár ezt ránézésre is megtudtam volna mondani, hogy ez egy mű szar. Ennek nem sok köze van a művészethez.
2011. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%

Az amit ezek a szerencsétlen, tehetségtelen csírák csinálnak semmi másról nem szól csak a pénzről (pont mint annak idején a Shygys és társaik), a zene csupán szükséges rossz (szükséges mert valamit el kell adni a hülye népnek, anélkül meg nem tudják megszedni magukat). És ez érvényes Biebertől kezdve SP-n és Fluoron át a JLS-ig (először nem akartam elhinni hogy a 90-es évek után megint fiúbandák jönnek, tök szánalom).

Szóval dögöljön meg az összes egytől egyig (én személy szerint pezsgőt bontanék ha valaki egy helyre terelné és Breivik-módra elküldené őket egy szebb helyre, és most egyáltalán nem túloztam).

2011. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező!

Elmondom én, hogy miért utálják őket ennyire.

A magyar zeneipar jelenleg egy kalap bélsár. Akiket a Viva Tv-n látsz "tinicelebeket", azok nem a tehetségüknek köszönhetik a sikerüket, hanem a médiának (a Barbee, például mindig playback-kel koncerteken). Nem gyanús az, hogy az RTL Klub és a Viva félévente kitermel 1-2 celebet?


AFC, SP, MM, Lola, Barbee, Hien...stb. Tök mindegy melyik, ezeket a média úgy kreálja ki.

Amikor megjelent a Tokio Hotel és népszerű lett, akkor mindenhol vísítoztak az emós kamaszr*bancok. Ne hogy már, hogy a magyar tiniknek ne legyen elérhető ez, hamarosan rá megjelent a No Thanx és az Anti Fitness Club, nyomatták őket a Viva-n ezerrel, meg lett a siker, a médiakutyáknak dőlt a lóvé.

Na ezután jött az SP őrület. Utána kicsivel a Justin Bieber bálványozás. Csak hát ő amerikai "sztár", és így a magyar tinicsajoknak nehezen elérhető egy koncerten. De semmi gond, a média megoldja! Kerestek hirtelen a semmiből egy kislányarcú kisfiút, stúdióban kikeverték ezredik próbálkozás után a hangját, csináltak mellé zenét és írtak hozzá dalszöveget, majd videoklipp, őt ma MM-nek hívjuk. Így lett ő a "magyar Justin Bieber".

Utána jött a Fluor és a Mizu őrület, maga a szám egy nagy nulla, a csávó pedig egy fogyatékos gyökér.

Na meg két Valóvilágos gyökérnek (VV Béci és Zsófi) is van már videoklippje. Mire föl??!!!

Sajnos az a baj, hogy meg lehet figyelni ezeknek a tinisztároknak a rajongóit, a 99,9%-uk 12-17 éves kamaszlányok, akik biztos marha sokat értenek szakmai szemmel a zenéhez, ők nem azért szeretik ezeket a sztárokat mert jó a zenéjük, hanem mert divat, és a divathullám az úgy terjed, mint középkorban a pestis. És ezeket a sztárokat a mai tinik már fanatikusan bálványozzák.

A Viva Tv-vel és a BravoGirl magazinnal átmosott agyú tinik végett van ezeknek a zeneileg nulla tudású sztároknak ennyi rajongóik. Ezek a sztárok csak marketing eszközök, bábúk. Az SP koncerteken visítozó tinilányok szüleitől származik a profit, ami megy a médiafőnökök zsebébe. Ennyi az egész.

Ez egy tudatos butítás ahol átmossák a fiatalok agyát, valamint kialakítanak egy divathullámot egy zenei ízlést a fiatalokban. Szerinted miért csak nyálas pop, tuc-tuc disco vagy dance, emo, és homoszexuális R&B zenék mennek a Viva-n? Miért nem megy rock, metál, reggae, ska, hardcore és más egyéb műfajok is? Mert erre van igény??! A francokat! Egy AC/DC vagy egy Iron Maiden koncerten 1000%, hogy több ember van, mint egy Justin Bieber koncerten, az biztos!

Hát kérlek szépen ezért utálják őket. Én nem vagyok egy zenei szakértő, se producer se semmi, de marketing végzettségem van és átlátom az egészet, bár ehhez nem kell marketing végzettség, józan ésszel át lehet látni ezt.

2011. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A 14:50-es hozzászólást megértettem, így picit átláthatóbb. De szerintem akkor is különbséget kellene tenni az előadó és az általad nevezett "médiakutyák" közt, és inkább a médiakutyákat lehetne utálni, az előadót pedig sajnálni, hogy így ki van használva és nevetség tárgyává van téve. Persze gondolom, azért annyira őket se kell sajnálni, mert jó pénzért teszik ezt.
2011. aug. 24. 15:01
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne őket sajnálni? Talán pisztolyt fogtak a halántékukhoz hogy írják alá a szerződéseket? Ugyan már...
2011. aug. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem sajnálom egy pillanatig sem. Miért sajnálnám? Nem kényszeríti senki, ráadásul jól meg is fizetik. Szóval nem látom, hogy ő itt hol áldozat... pont ugyanolyan k.rva, mint a kiadó meg a médiaügynöksége.
2011. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!