Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Nem tartjátok érdekesnek,...

Nem tartjátok érdekesnek, hogy csak néhányan ismerik, és csak nagyon keveset lehetett hallani róla?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal,hogy nagyon szeretem a cirkuszt.Helyesebben fogalmazva:nagyon megszerettem.Nem tudom miért,de gyerekkoromban meggyőződésem volt hogy a cirkusz egy hülyeség,ahol szegény állatokat kínozzák, rossz körülmények között tartják és a többi.Egészen addig nem is nagyon voltam előadásokon.Pár évvel ezelőtt viszont a családdal elmentünk az éppen Balatonlellén turnézó cirkuszba,ami engem teljesen elvarázsolt.Olyan szinten,hogy abban az évben még egyszer,következő évben pedig már hatszor láttam az előadást.Rajongó lettem.Cirkuszrajongó.Ha jól tudom 2009-ben jelent meg az a könyv,ami róluk cirkuszosokról,az életükről,a felmenőikről szól.Amilyen gyorsan csak tudtam beszereztem,elolvastam,és még jobban beleszerelmesedtem ebbe a világba.

De a kérdésem lényege még csak most jön:hányan hallottunk már Richter Flóriánról, az Aranybohóc-nagydíjas lovasakrobatáról?Hát igen...sajnos nem sokan.Legalábbis az én környezetemben meglepően kevesen.Ti nem tartjátok érdekesnek,hogy amikor tegyük fel Alsóbögyörősvalagpusztán kidől két korhadt fa,arról a nap 24 órájában huszonnégyszer tudósítanak bennünket,és már az egész falu erről beszél,azt viszont alig tudja pár magyar,hogy az országunknak mekkora dicsőséget szerzett akár az előbb említett Richter Flórián (amikor 2008-ban Monte Carlo-ban első magyarként elnyerte a cirkuszművészek Oscar-díját),akár más,számunkra ismeretlen művész.És félreértés ne essék,itt nem az emberek,vagyis mi vagyunk a hibásak,hanem csak azon vagyok megbotránkozva,hogy a mondjuk erről cirkuszfesztiválról majdnem az összes külföldi csatorna tudósított,már a németektől kezdve az olaszokon át a franciákig mindenki tudta,hogy magyar lett a győztes,nálunk meg - legalábbis emlékezeteim szerint - még csak említésre sem méltatták a dolgot (legalábbis akkor).Lehet hogy csak én fújom fel nagyon ezt a dolgot,de szerintem elkeserítő,hogy ennyire nincs igény itthon a művészetre,a kultúrára.Vagy nem?Ti másként látjátok?



#cirkusz #Richter Flórián #Aranybohóc-nagydíj
2012. júl. 21. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Bevallom, soha nem voltam még cirkuszban, de mindig el szerettem volna menni. Hát, majd egyszer talán :) Viszont egyetértek, hallottam már a művészúrról, de nem valami tágan. A munkásságát sem ismerem részletesen, de zavarbaejtő, hogy jóformán tényleg minden országban ismerik a nevét, nálunk meg néznek bután, hogy jé, hát az ki. Szerintem a cirkusz azért nem egy olyan befogadhatatlan műfaj, hogy ennyire mellőzve legyen, de az emberek itt már csak ilyenek, a legtöbben ha meghallják azt a szót, hogy cirkusz, idétlen bohóckodásra gondolnak, amit bárki meg tudna csinálni. Félreértés ne essék, nem szeretnék általánosítani, hisz tömegesével vannak olyanok is, akik érdeklődnek a dolog iránt. Nos, osztom a véleményed, tényleg több szó eshetne a Richter Flóriánhoz hasonló tehetségekről a médiában, hisz vannak még olyanok, mint én, akiknek nagy vágya eljutni egyszer cirkuszba, de nem adatik meg neki. Úgy legalább képben lehetnénk a dolgokról, de sajnos nem vagyunk. Sokat nem tehetünk, csak annyit, hogy várunk és reméljük, hogy egyszer majd eljön a felvilágosodás e téren.
2012. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De jó, de jó, de jó! :) Végre valaki, aki nyitott erre a dologra. Akkor úgy tűnik, ez nem csak az én hülyeségem vagy túldramatizálásom, hanem más is így gondolja. :) Nem állt szándékomban példákat felhozni a bulvárból, de most mégis megteszem. Ha beírja az ember a keresőbe a mostani felkapott akár külföldi tinisztárokat, ezrével ontja az internet a találatokat, és már-már cikinek érzi az ember, ha nem tudja, ki az a Justin Bieber (remélem, jól írtam a nevét), a Hannah Montana vagy a Selena Gomez. És nem, velük sincs semmi bajom az égvilágon, és teljes mértékben megértem és elfogadom, ha valakinek ők a kedvencei. De könyörgöm! Róluk már mindent tudunk (talán azt is, amit nem kéne), viszont itt van egy csomó magyar, értékes művész, nagy színvonalú produkciókkal, akikről jó, ha az ország fele (de talán még annyi sem) tud. És ez olyan elkeserítő. :(


Különben kedves Első válaszoló! Ha lesz alkalmad, egyszer mindenképpen menj el cirkuszba, bár már Flórián egy külön show-t csinál (legalábbis idén), ami egy kicsit más mint a megszokott cirkusz, ugyanis nincsenek bohócok, bűvészek, zsonglőrök stb. hanem inkább a lovak evolúciójára van felépítve az egész. Érdemes megnézni azt is! ;) (Ha esetleg gondolod, elküldöm privátban a weboldalukat, mert ugye itt nem lehet reklámozni.)

2012. júl. 21. 12:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek! Egyszerűen a hideg kiráz attól, hogy a média mennyire meg akarja mondani, mi a jó és mit kell szeretni. Ha egyszer valami, illetve valaki munkássága bejön a tömegnek, azt rögtön felkapják, és csak azzal traktálják a jónépet, sokan meg elfogadják és mennek utána, aztán a hírek már csak erre a rétegre épülnek, nekik kedveznek. Akinek nem tetszik az meg különc, oldja meg a gondjait maga. Pedig ha csak egy kicsivel szélesebb lenne az emberek látóköre, mennyivel színesebb és érdekesebb lenne a világ! Ezzel nem azt mondom, hogy ami népszerű, az rossz, egyszerűen csak nem egyforma az emberek ízlése, nem lehet ugyanazzal a dologgal mindenki igényeit kielégíteni, és igenis kellene az ismeretlenebb, de tehetséges emberekkel foglalkozni. Ki tudja, lehet, hogy népszerűbbek lennének, mint a mai nagy sztárok...


És köszönöm a bátorítást, egyszer mindenképpen elmegyek majd! :) Nem szeretném reklámozni, hogy miért nincs lehetőségem rá, az egyik az idő, a másik pedig, ami szinte mindenkit érint (a harmadik meg a szülők, de az más téma). A weboldalt pedig megköszönném, nagyon kíváncsivá tettél!

Gondolom, nyilvánvaló, hogy az első voltam ;)

2012. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igazad van. Hamarabb tudunk a külföldi sztárokról mint a magyarokról. Pedig Flórián kiváló művész a testvérével együtt. Én is nagy cirkuszrajongó vagyok. 2013-ban lesz a horse evolution show 2 én csak mindenkinek ajánlani tudom.
2013. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!