Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A Nirvana zenekarból Kurt...

A Nirvana zenekarból Kurt Cobain miért lett öngyilkos?

Figyelt kérdés
Imádom a Nirvanát pedig már akkor feloszlottak amikor én még megse születtem. Szerintem nagyon jó számaik vannak. PL: Smells Like Teen Spirit, Rape Me a kedvencem. Nagyon sajnálom hogy meghalt.
2014. márc. 28. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
nem sokat tudok róla, de meghallgattam azokat a számokat amiket írtál és valóban nem rosszak.A kedvedért utánanéztem, de csak ennyit találtam: "1994. április 5-én Cobain máig tisztázatlan körülmények között seattle-i házának garázspadlásán öngyilkos lett. "
2014. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az interneten különböző helyeken meg lehet találni a búcsúlevele egy-egy részletét. Abból lehet, hogy valamit ki lehet hozni. Nekem még sajnos nem volt idöm erre, de ha többet tudok, megírom.
2014. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van pár könyv a témában, a Szerelem és halált olvasd el, abban van az igazság...
2014. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok oka lehet. Kezdjük azzal, hogy ha elfogadja valaki, ha nem Kurt egy művész volt. Nem csak zenélt festett is, hangkollázsokat csinált, olvasott volt szóval igazi művészlélek volt. Ebből kifolyólag elég érzékeny is. Mivel nem egy átlagos nyárspolgár volt már tinédzser korában is kirekesztették. Ezt gondolom nem kell magyarázni. Képzelj magad elé egy sztereotip menő gimis fiú karaktert. Meg mellé egy művészt. A menő gimis gyerek bunkó a művész meg érzékeny. Így eléggé egyedül volt. Ez azért rendesen megalapozhatta a hozzáállását a társadalomhoz.

Aztán a Smells like teen spirit. Szerintem ez a szám ölte meg. Most képzeld el, hogy te egy híres festő vagy. Gyönyörűen festesz. Kiállítják a képeidet, az emberek meg-meg állnak és azt mondják: "Hm, ez egész szép kép." Aztán festesz egy fűszálat, amit csak úgy hóbortból csinálták és az emberek hirtelen azt mondják: "Jézusom hát ez csodálatos!" Örülsz ugye, hogy végre befutottál? De kezd egy kissé irritálni az, hogy te el akarsz mondani valamit a képeiddel. Például a képeidben rengeteg társadalomkritika van elrejtve, kiállsz a melegekért, nőkért, harcolsz a homofóbia ellen, ilyesmik. De az embereket nem érdekli az üzeneted csak az a rohadt fűszál. Így volt Kurt a zenéjével szerintem.

Ott volt a lánya. Tudta, hogy Courtney megcsalja. Tudta, hogy nem fogja letenni a heroint. Nem akarta, hogy a lánya csonka családban éljen, mert gyerekkorában őt is nagyon megviselte a szülei válása. És nem akarta, hogy a szeretett lányának egy roncs legyen az apja.

És még ezeregy oka lehetett neki. Nem tudni mi kavargott a gondolataiban. Szerintem ő is tudta, hogy az élet egy nagy rakás céltalan gőzölgő szar, ami nem vezet sehová. Maximum mindenféle illúzióval elhitetjük magunkkal, hogy fontosak a dolgok. Azt hisszük az a boldogság, hogy van kocsink, házunk, állásunk. Azt hisszük ez a karrier, ennyi az élet. Hát rohadtul nem.

2014. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
mert egy szar kocsog aki nem zenet csinalt hanem fost
2015. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Készült róla egy nagyon jó dokumentumfilm, amit tegnap néztem meg.

[link]


Nagyon jó film, teljesen a hatása alatt vagyok, pedig nem is voltam oda a Nirvana zenekarért. Nézd meg!!!

2018. jan. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én olyat olvastam róla valahol, hogy súlyos refluxban szenvedett és jelentős fájdalmai voltak.
2023. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hallottam hogy mániákus depresszióban szenvedett meg olyat is hogy a felesége ölte meg a pénzéért.
ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!