Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Szabó Zsófinak mi baja, idegi...

Szabó Zsófinak mi baja, idegi problémái vannak?

Figyelt kérdés
Többek közt azért is, mert úgy kiakadt az ikes ige ragozásán. Nem szabad használni az "eszek", "alszok", stb....... szavakat, csak "eszem", "iszom", stb........ Hát én biztos, hogy a jelenlétében azt mondanám, hogy: "remegem" (remegek), "ülöm"(ülök), "émelygem"(émelygek), "mosogatom"(mosogatok)....Most pedig nem kérdést írok a GYK-ra, hanem kérdést írom a GYK-ra. Aztán felállom a székbő, és kimegyem a szobából.
2014. okt. 17. 09:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, székbőL.
2014. okt. 17. 09:57
 2/6 A kérdező kommentje:
Megyem eszem valamit, addig válaszokat várom. Rád várom.
2014. okt. 17. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel színész, valószínűleg belenevelték a nyelvtan tökéletes használatát (beszédórák + a tévében már a karakterszerepnél sem szép ha a saját énedet azzal viszed bele hogy nem tudsz beszélni; valószínű nem fognak egy szofisztikált szerepet adni annak akinek erős tájszólása van), valószínűleg emiatt neki ez üti a fülét és zavarja.


Valószínűleg engem is leparasztozna, mert én nem is értem hogyan lehet az "add ide" és "add oda" kifejezéseket fordítva használva. Ha az én szemszögemből nézzük, akkor Ő nekem adja IDE, és az az Ő szemszögéből Ő adja ODA. Ha az én szemszögemből nekem kell, akkor úgy kérem hogy "add ide nekem". Ha egy harmadik félről van szó, akkor neki adja ODA, vagy megcserélve a szerepeket: én neki adom ODA. Mégis így használták: "add nekem oda", ami pedig nekem egy értelmében kitekert mondat. De ez persze már egy másik téma, azért vetettem fel mert ez is hallható volt.

2014. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eleve az, h tele van adósságokkal, a bevételei messze nincsenek összhangban az igényeivel, azt hiszi, h ő Madonna.

Másik, h eléggé kisebbségi komplexusos, amit úgy próbál meg kompenzálni, h okoskodik minden szarral kapcsolatban.

Szánalmas, de hát elég ránézni.....

2014. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Azt hiszi hogy ő Madonna" Végem vaaaaaaaaaan :D
2014. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kimegyek, ülök, azok soha nem lehetnek kimegyem, ülöm, mert nem tárgyas igék. Nem a feszültséget akarom fokozni, csak arra utalok, hogy nem véletlenül hangzik neked furcsának. Ilyen nincs, hogy kimegyem, ez hiperkorrekció.


Nyelvészetet tanulok, és nem tudom, ki az a nő a kérdésben (azt se, mért kattintottam ide), de "üzenem neki", hogy a nyelv átalakulóban van, mindig is így volt, és a legelvetemültebb nyelvészek is elismerik, hogy a jelenségek kihalnak/születnek, nem lehet ragaszkodni egy ragozáshoz, ha az emberek egyszerűen nem használják.


Csak mint érdekességet írtam ide.

2014. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!