Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit szóltok a blogomhoz?

Mit szóltok a blogomhoz?

Figyelt kérdés

Már egy ideje vezetem ezt a rajongói blogot : [link]


De nem nagyon kapok visszajelzést ... Valami vélemény róla ?



2015. jún. 5. 12:06
 1/4 anonim válasza:
Semmi
2015. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
hát jobb mint az enyém :D
2015. jún. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem nem rossz, de elég sötét, komor hangulatú. A helyedben megpróbálkoznék egy világosabb, összetettebb kinézettel, valamint figyelnék a sorközökre (nem kell olyan nagy távolság) és arra, hogy a bejegyzések sorkizártak legyenek.

Nem a tartalommal van probléma, inkább a kivitelezéssel. Ha nem haragszol, inkább ajánlanék egy G-Portált ehhez a témához, mert a Blogspot elég kötött. a G-Portál sokkal jobb egy rajongói oldalhoz. Sőt, ha értesz kicsit a html nyelvén, a legjobb utánanézni egy hostnak, ahol aztán teljesen szabadon alakíthatsz mindent :)

2015. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen szépen megkértél, akkor szétkapom neked, mint Floki a lábtörlőt. Kezdj el rettegni! :D


Kinézet:

1. A betűtípust meg kellene változtatni: nem ismeri az összes magyar betűt - ami, mivel magyar nyelvű oldalról van szó, ez vér ciki. (Bloghoz egyébként is inkább talpatlan betűtípust szoktak használni).

2. Nekem a szövegtörzs sötét, ezért nehezen olvasható. Ha nem is dolgozod át az egész dizájnját, a linkek világosabb kékjét megcserélhetnéd a szövegtörzs picivel sötétebb árnyalatával.

3. Indokolatlanul magas a fejléced és nagyon keskeny. Komolyan, csak a helyet fogja, és egy nem szélesített/HD képernyőn is esetlenül néz ki.


"Nem a tartalommal van probléma" - Sajnos az is több sebből vérzik. Végigrágtam magam rajta.

1. Bár díjazandó a lelkesedésed, muszáj leírnom: nagyon vacak az angolod. A "most tanulom" meg esetedben elég rossz kifogás, mert befejezett múltat is használsz, ami elég mélyen van a tananyagban - holott még a névelők és a folyamatos jelen se megy. Ez két igen fontos problémát vet fel:

- át kellene nézetni az angol pötyögéseidet valakivel, aki JÓL tud angolul

- és a fordításaidat is, mert vannak benne súlyos félrefordítások, amelyek sokkal túlmutat az "úgy oldom meg, hogy rímeljen/lehessen énekelni" dolgon. (Pl. nem mindegy, hogy "ne gondolkozz" vagy "ne feledj" vagy hogy "nézel le rám" vagy "nézz le rám!")

Legalább így te is többet tanulnál, fejlődnél.

2. A magyar szövegeidben is sok a helyesírási hiba. Pl. "Pedig Április 28.-án megérkezett :) Josh hetedig albuma ő és mindenki nagyon örült az érkezésének :D" Egy mondat, négy hiba.

Némelyik bejegyzésedben több a helyesírási hiba, némelyikben kevesebb - szóval csak az odafigyeléseden múlik.

3. Néhány bejegyzésed abszolút nem logikus. Pl. [link] Tuti. Turné. Mikor? Hol? Hol lehet rá jegyet kapni? És ha a magyarokat nem érinti, miért nincs kint legalább angolul, ha már erőlteted az angolt?

3.5 Mert kicsit ide is tartozik, kicsit a következő ponthoz is. Írtál a megjelenő CD-ről. A megjelenési dátum, a borító az még megvan, de egy csomó olyan információ hiányzik, ami érdekelné a rajongót: számlista, hogyan lehet beszerezni a CD-t, mennyiért, ha külföldről kell rendelni, melyik a megbízható oldal stb.

4. Írtad, hogy talán túl sok a személyes hangvételű bejegyzés. Alapvetően a személyes hangvétel nem lenne baj, de sokszor azt érzem, hogy a sok bába között elvész a gyerek.

Jó példa erre a Sakkról szóló bejegyzésed: sok személyes hablaty közt, valahol középen, szinte észrevehetetlenül bújik meg az átlag ember számára fontos információ: az adatok, a nyúlfarknyi ismertető. Az ilyen bejegyzéseket valahogy máshogy kellene szerkeszteni, arányítani, hangsúlyozni, hogy a rajongó ne nagyítóval keresse az őt érdeklő információt. Pl. az adatokat, ajánlót előre venni, kiemelni a véleményedet, érzéseidet csak ez után elemezni.


Nem lesz ez rossz, csak mivel keveset publikálsz és azt is elég holosan, szerintem még nem éreztél rá igazán az ízére. Azt tudom még ajánlani, hogy nézz meg más rajongói oldalakat, hogy ők hogyan, milyen információkat tesznek közzé - ebből is lehet tanulni.

2015. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!